Potrzebujesz operat szacunkowy od polecanego rzeczoznawcy majątkowego?

Operat szacunkowy i rzeczoznawca majątkowy Gliwice

Potrzebujesz operatu szacunkowy od rzeczoznawcy majątkowego?

797 014 014

lub zostaw nam swój numer

Chcesz dowiedzieć się, kiedy wykonujemy operat szacunkowy nieruchomości? Kto wykonuje operat szacunkowy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi.

#1 w Polsce pod względem średniej i liczby ocen!

oceny google i facebook pewny lokal
oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nas na 5,0!

Czym jest operat szacunkowy?

Operat szacunkowy to dokument z wyceną nieruchomości. Operaty szacunkowe są sporządzane przez rzeczoznawców majątkowych. Osoba mająca uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego może przedstawiać wiążące wyceny nieruchomości, czyli właśnie operaty szacunkowe.

Operaty są wykorzystywane m.in. przy ocenie wartości nieruchomości na potrzeby uzyskania przez nabywcę nieruchomości kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę przydaje się też sprzedawcom, którzy chcą poznać prawdziwą wartość domu lub mieszkania.

Operaty są także wykorzystywane w sprawach rodzinnych (dziedziczenie, podział majątku), sporno-sądowych oraz księgowych.

Zobacz, jak wygląda przykładowy operat.

czym jest operat szacunkowy pewny lokal

Zobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemuZobacz, dlaczego operat szacunkowy warto zlecić dobremu i polecanemu rzeczoznawcy majątkowemu

Co nas wyróżnia?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Doświadczenie

Pracują dla nas rzeczoznawcy posiadający stosowne uprawnienia i działający na rynku od wielu lat. Dzięki temu jesteśmy w stanie wycenić nawet najtrudniejszą nieruchomość.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rozpoznawalność

Nasza firma jest ogólnopolskim liderem na rynku audytów nieruchomości. Znają nas banki oraz sądy, co zmniejsza ryzyko, że nasze operaty zostaną podważone.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Rzetelność zawodowa

W przeciwieństwie do tzw. hurtowni operatów przykładamy się do każdego zlecenia. Nasi rzeczoznawcy samodzielnie (a nie automatycznie) przeglądają ceny transakcyjne. Zawsze dokonujemy też oględzin nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Schemat postępowania

Dzięki temu, że jesteśmy dużą firmą, dbamy o standardy. Każdy operat jest sporządzany w oparciu o sprawdzoną metodologię, a każde oględziny i wywiad nieruchomości jest dokonywany według przemyślanego schematu.

Nasi rzeczoznawcy do kredytu hipotecznego przygotowywali operaty m.in. dla:

Nasze operaty są akceptowane m.in. przez:

Do czego potrzebujesz operatu szacunkowego?

Mamy ponad tysiąc opinii zadowolonych klientów! Klienci nas polecają!

W poniedziałek skontaktowałem się z firmą Pewny Lokal celem ustalenia szczegółów, potrzebnych do wykonania wyceny domu pod Warszawą, a we środę już składałem wniosek w banku o przyznanie kredytu! Usługa została wykonana sprawnie i rzetelnie. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę.

Marian

grade grade grade grade grade

Nosiłam się z zamiarem sprzedaży mieszkania otrzymanego w spadku, ale nie wiedziałam, jaka jest jego realna wartość. W celu uzyskania operatu szacunkowego skontaktowałam się z rzeczoznawcami firmy Pewny Lokal. Wysłałam potrzebne dokumenty, a rzeczoznawca dokonał oględzin nieruchomości i dwa dni później otrzymałam operat na maila. Polecam

Iwona

grade grade grade grade grade

Zostawiłam numer kontaktowy na stronie traktującej o operatach szacunkowych i tego samego dnia oddzwonił do mnie pracownik firmy. Wysłałam potrzebne dokumenty i w ciągu dwóch dób od zamówienia otrzymałam wycenę nieruchomości. Dzięki sporządzonemu operatowi Bank ING zaakceptował mój kredyt. Super obsługa :)

Aleksandra

grade grade grade grade grade

Pilnie potrzebowałem wyceny nieruchomości na użytek kredytu hipotecznego i cały proces uzyskania operatu przebiegł ekspresowo. Rzeczoznawca odpowiedział na wszystkie moje pytania i rozwiał wszelkie wątpliwości co do wyceny. Dziękuję za miłą i fachową obsługę.

Wojciech

grade grade grade grade grade

Mamy najlepsze opinie!

logo facebooka logo facebooka

Ponad 1500 osób oceniło nas na 5,0!

Jak zamówić operat online?

ikona kontaktu blue arrow

1. Kontakt

Zamów rozmowę zostawiając swój numer lub zadzwoń do nas.

ikona dokumentów blue arrow

2. Dokumenty

Nasi pracownicy poproszą Cię o przesłanie informacji i dokumentów dotyczących wyceny.

ikona oględzin blue arrow

3. Oględziny

Po otrzymaniu dokumentów umówimy telefonicznie termin oględzin nieruchomości.

ikona zatwierdzonego operatu

4. Operat

48 godzin po oględzinach przesyłamy Ci gotowy operat w wersji elektronicznej oraz listownej.

Dowiedz się więcej o tym, czym jest operat szacunkowy

Jak wygląda taki operat?

przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu
przykład operatu

Cele wykorzystania operatu

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Kredyt hipoteczny

Pomożemy Ci uzyskać operat, który umożliwi Ci wzięcie kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Pożyczka hipoteczna

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i potrzebujesz pieniędzy, pożyczka hipoteczna poprzedzona wyceną nieruchomości może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Wycena dla sprzedawcy

Chcesz sprzedać nieruchomość i nie wiesz, jaka jest jej realna wartość? Dobry operat szacunkowy może być rozwiązaniem dla Ciebie.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Podział majątku i spadku

Nasza firma sporządza operaty szacunkowe umożliwiające sprawiedliwy podział nieruchomości między spadkobierców.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Postępowanie sądowe

Sporządzamy operaty na potrzeby sporów małżeńskich, sporów o odszkodowanie oraz innych spraw sądowych.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Księgowość

Wniesienie do majątku firmowego nieruchomości aportem powinno być poprzedzone jej wyceną przez doświadczonego rzeczoznawcę majątkowego. Nasz operat umożliwi Ci późniejszą amortyzację nieruchomości i oszczędność na podatku.

Dlaczego warto zlecić operat nam, a nie bankowi?

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie zaniżamy wartości nieruchomości

Rzeczoznawcy współpracujący z bankami często zaniżają wartość nieruchomości, co wpływa na mniejszą zdolność kredytową. Nasza firma poda w operacie prawdziwą wartość nieruchomości.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Nie frustrujesz się czekając na operat

Rzeczoznawcy sugerowani przez bank często pracują powoli, co opóźnia procedurę kredytową. Nasza firma gwarantuje wysyłkę operatu w 48 godzin od zamówienia.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Jeden operat - kilka banków

Nasz operat możesz wykorzystać jednocześnie w kilku wnioskach kredytowych do kilku banków, a tym samym obniżyć koszty.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Tani operat. Brak marży pośrednika

Banki często pobierają marżę ponad koszt operatu. Zamawiając usługę u nas masz gwarancję, że płacisz tylko za operat.

co wyróżnia operaty w pewny lokal

Co, jeśli bank twierdzi, że możesz skorzystać tylko z wyceny jego rzeczoznawcy?

Banki czasami próbują przekonać swoich klientów, że operat w celu udzielenia kredytu hipotecznego może przygotować tylko rzeczoznawca współpracujący z bankiem. Stawianie przez bank takich ograniczeń dla opinii niezależnych rzeczoznawców jest niezgodne z decyzjami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego, jeśli bank nie pozwoli Ci wykorzystać operatu niezależnego rzeczoznawcy, poinformuj go, że jego praktyka jest niezgodna z prawem.

Rzeczoznawca majątkowy Gliwice, operat szacunkowy Gliwice

W poniższym artykule wyjaśniamy, kiedy wykonujemy operat szacunkowy i kto go sporządza.

Transakcja związana z nieruchomościami, zawsze powinna być nadzorowana przez specjalistów. Dzięki temu zarówno sprzedający, jak i kupujący będą zadowoleni ze współpracy. Jednym z elementów, który powinien zainteresować każdego sprzedawcę i nabywcę, jest profesjonalna wycena nieruchomości. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto ją wykonuje, ile to kosztuje i dlaczego warto przeprowadzić taki proces w Gliwicach, przeczytaj ten artykuł!

Rzeczoznawca majątkowy i rzeczoznawca nieruchomości Gliwice

Na początek należy zdefiniować stanowisko, jakim jest rzeczoznawca majątkowy. To osoba fizyczna, która posiada specjalistyczne uprawnienia zawodowe, pozwalające jej szacować nieruchomości i np. ustalać ich cenę. Oczywiście rzeczoznawcy majątkowi zajmują się nie tylko branżą nieruchomości, ale także wieloma innymi rzeczami, np. dziełami sztuki. Warto jednak wiedzieć, że z reguły osoby takie przede wszystkim wyceniają lokale. Jeżeli chcesz zatrudnić rzeczoznawcę majątkowego, musisz mieć pewność co do jego kompetencji. Jeżeli nie dopilnujesz tej kwestii, wycena okaże się nieważna. Uprawnienia zawodowe dla takich osób wydawane są przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jak sprawdzić, czy wybrany rzeczoznawca ma prawo do wykonywania zawodu? W Centralnym Rejestrze Rzeczoznawców Majątkowych zapisane są nazwiska wszystkich osób z uprawnieniami, więc tam należy szukać informacji.

Operat szacunkowy cena

Rzeczoznawcy mają bardzo zróżnicowane czynniki. To, co wpływa na ostateczny koszt ich usług to m.in.:

  • Lokalizacja
  • Konkurencyjność branży w danym miejscu
  • Czasochłonność zlecenia
  • Prestiż rzeczoznawcy
  • Doświadczenie rzeczoznawcy

Zwykle ceny za usługi tego typu zaczynają się od 500 zł. Jednak może się zdarzyć, że rzeczoznawca zażyczy sobie nawet kilka tysięcy. Pamiętaj jednak, że ostateczna stawka jest całkowicie negocjowalna, gdyż nie ma żadnych oficjalnych cenników, których muszą trzymać się osoby na tym stanowisku.

Wycena nieruchomości Gliwice

Jeżeli chodzi o Twój udział w procesie wyceny, to z pewnością też będzie konieczny i bardzo istotny. Przede wszystkim musisz przygotować niezbędne dokumenty, a mianowicie: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu oraz zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Dodatkowo powinieneś zadbać o to, aby rzeczoznawca w ustalonym terminie mógł obejrzeć lokal. Dobrze jest też go przygotować, gdyż wygląd wnętrza ma ogromny wpływ na ostateczną ocenę. Nie musisz stawiać na duży remont, jeśli nie chcesz inwestować. W wielu przypadkach wystarcza home staging.

Wycena mieszkania i wycena lokalu mieszkalnego Gliwicach

Chcesz samodzielnie wycenić swoją nieruchomość w Gliwicach? Oczywiście nikt nie może Ci tego zabronić, ale pamiętaj, aby dokładnie przemyśleć tę kwestię. Obecnie rynek nieruchomości jest jednym z najszybciej rozwijających się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ceny mieszkań zmieniają się co kilka miesięcy, a czasami nawet tygodni. Eksperci z naszej firmy stale śledzą te zmiany, aby zaoferować klientom jak najlepsze wyceny. Właśnie dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie całości specjaliście. W Internecie można znaleźć szacunkową, uśrednioną cenę lokalu w danym mieście, jednak pamiętaj, że są to tylko dane orientacyjne, które wskazują kierunek, ale nie powinny być uznawane za podstawę podejmowania decyzji.

Na ostateczną wycenę wpływa bowiem m.in. lokalizacja, wcześniejsze użytkowanie bądź jego brak, rozkład, przynależności, pobliska infrastruktura, metraż i wiele, wiele innych detali.

Operat szacunkowy nieruchomości Gliwice

Pewnie niejednokrotnie przy okazji sprzedaży lub nabywania nieruchomości natknąłeś się na pojęcie operatu szacunkowego. Jeśli jednak nie wiesz, co oznacza to pojęcie, wyjaśnimy je krótko! Jest to dokument, sporządzany przez  rzeczoznawcę tuż po wykonaniu wyceny. Niektórzy nazywają go nawet księgą o nieruchomości, gdyż jest tak obszernym jej opisem. Rzeczywiście to wielostronicowy, skomplikowany dokument, którego głównym celem jest podanie ostatecznej, obiektywnej wartości nieruchomości. Oczywiście kwota podana w operacie jest ważna tylko przez jakiś czas, ponieważ tak jak wspomnieliśmy, ten rynek zmienia się bardzo szybko. Cena sporządzenia operatu szacunkowego to około 500 zł, ale wszystko zależy od specjalisty i jego osobistego cennika.

Wycena domu i operat szacunkowy domu Gliwice

W artykule dość często przewijała się kwestia wyceny mieszkań. Jeśli jednak transakcja ma dotyczyć domu lub mieszkania, także warto postawić na profesjonalny operat szacunkowy! Rodzaj nieruchomości nie ma żadnego znaczenia dla procesu wyceny. Oczywiście poza czasem, który trzeba poświęcić na jego przeprowadzenie oraz ceną, która wynika z konieczności większego zaangażowania.  

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej zlecenia rzeczoznawcy wykonania wyceny. Pamiętaj, że czasami warto wydać kilkaset złotych i zapewnić sobie spokojny sen!

Prowadzimy również odbiory mieszkań i domów od deweloperów w Gliwicach, a także w naszych usługach znajdziesz sporządzenie świadectwa energetycznego dla nieruchomości w Gliwicach.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma, która specjalizuje się w odbiorach i przeglądach technicznych mieszkań i domów, ale również oferuje usługę przygotowania operatu szacunkowego. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych rzeczoznawców majątkowych, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 54 opinii.