Zarezerwuj odbiór

Specjalista do odbioru mieszkania

W artykule omawiamy kwestie związane z odbiorem. W szczególności kto i jak może pomóc w odbiorze lokalu od dewelopera.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Odbiór techniczny mieszkania

Odbiór techniczny lokalu od dewelopera to czas w którym nabywca mieszkania sprawdza czy lokal jest zgodny z standardem wykończenia, umową deweloperską i rzutami. Zwykle odbiór techniczny ma miejsce mniej więcej pół roku przed podpisaniem umowy przenoszącej własność mieszkania. Deweloper ma obowiązek zawiadomić kupującego o odbiorze technicznym z odpowiednim wyprzedzeniem. Z odbioru sporządza się protokół odbioru, a deweloper jest zobowiązany do naprawy wad i usterek w lokalu.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania

W czasie odbioru technicznego należy sprawdzić ogólny stan lokalu pod kątem zgodności z dokumentacją, którą podpisywaliśmy z deweloperem. Należy zweryfikować zgodność wykończenia lokalu ze standardem wykończenia oraz to czy lokal jest taki jak na rzutach architektonicznych i projektowych załączonych do umowy. Poza zgodnością z dokumentacją należy zweryfikować ogólny stan lokalu i jego zgodność z normami budowlanymi. Do odbioru technicznego trzeba się przygotować. Najlepiej jeszcze raz przestudiować dokumenty i zabrać ze sobą podstawowy sprzęt (łata, kątownik, miarka, latarka etc.). O czym pamiętać przy odbiorze piszemy w naszym artykule)

Inżynier w kasku patrzy na odbierane mieszkanie.Inżynierowie zatrudniani przez Pewny Lokal specjalizują się w odbiorach technicznych mieszkań.

Kto może odebrać mieszkanie?

Co do zasady ustawa deweloperska pozwala przyjść na odbiór mieszkania z specjalistą. Pomoże on znaleźć więcej wad i usterek niż moglibyśmy zrobić to na własną rękę. Jeżeli kupiłeś mieszkanie od dewelopera to jego stan najlepiej sprawdzić przy pomocy wykwalifikowanego inżyniera lub inspektora budowlanego. Z pewnością pomoc takiej osoby zapewni maksymalne bezpieczeństwo korzystania z lokalu i pozwoli zaoszczędzić wiele pieniędzy i nerwów związanych z wykrytymi w przyszłości wadami.

Specjaliści firmy Pewny Lokal, którzy są inżynierami i inspektorami budowlanymi, zapewniają najwyższą jakość usług. Ich wieloletnie doświadczenie i setki dokonanych odbiorów pozwalają kompleksowo podejść do weryfikacji stanu nieruchomości i znaleźć najbardziej nieoczywiste wady i usterki lokalu przy pomocy specjalnego sprzętu (więcej o narzędziach używanych przez naszych inżynierów piszemy w artykule).

Więcej o tym, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania, zobacz w naszym poradniku mówiącym o tym, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku pierwotnym.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 13 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka