Jakich narzędzi używamy przy odbiorze mieszkania i domu

Inżynierowie Pewnego Lokalu przy odbiorze mieszkania korzystają ze wszystkich wymaganych przez prawo budowlane narzędzi.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści

1. Odbiór mieszkania lub odbiór domu z profesjonalistą
2. Narzędzia, z których korzystamy podczas odbiorów mieszkań i domów
3. Czy warto zamówić usługę Pewny Lokal?

1. Odbiór mieszkania lub odbiór domu z profesjonalistą

Prawidłowe przeprowadzenie odbioru mieszkania lub domu od dewelopera nie może obyć się bez specjalistycznych narzędzi. Inżynierowie Pewnego Lokalu korzystają z profesjonalnego sprzętu, aby jakość świadczonych usług była na najwyższym poziomie. Nawet, jeżeli nie zdecydujecie się Państwo na odbiór mieszkania lub odbiór domu z inną firmą, warto zawsze sprawdzić, czy dysponuje ona przepisowymi sprzętami. Jeżeli tak nie jest, w razie ewentualnego sporu z deweloperem, ten może podważyć wyniki odbioru kwestionując użyte narzędzia.
 

2. Narzędzia, z których korzystamy podczas odbiorów mieszkań i domów
 

Łaty i poziomice. Podczas odbiorów korzystamy z łat murarskich. Zgodnie z prawem budowlanym oraz Polskimi Normami potrzebne są nam dwie łaty: jedna o długości dwóch metrów; druga - metra. Łata służy do sprawdzania „równości” wyłożenia tynków, wylewek, itd. Łata pełni jednocześnie dwie funkcje: wskazuje pion i poziom mierzonych powierzchni oraz pozwala sprawdzić czy dana powierzchnia jest równa. Z naszego doświadczenia wynika, że jedną z nielicznych firm działających na polskim rynku, której łaty spełniają wszystkie normy budowlane konieczne podczas odbiorów jest firma PRO - właśnie z urządzeń tej firmy korzystają nasi inżynierowie.

Narzędzia do odbioru i poziomica.Przy odbiorze mieszkania używamy m.in. poziomic, łat, kątowników, dalmierzy laserowych i wilgotnościomierzy.

Szczelinomierz.  Podczas odbiorów bardzo ważne jest postępowanie zgodnie z normami technicznymi, które określają dopuszczalne odchylenia i usterki w mieszkaniu. Normy określają też sposób w jaki należy mierzyć te odchylenia i jeżeli pomiar zostanie przeprowadzony w zgodzie z nimi, deweloper nie ma linii obrony, dlatego podczas odbiorów używamy szczelinomierza, czyli niewielkiego urządzenia, które umożliwia pomiar odchylenia od płaszczyzny z dokładnością do części milimetra.

 

Kątownik. Jest to przyrząd służący do sprawdzania kąta prostego między sąsiednimi ścianami. Sprawdzamy nim zarówno kąty zewnętrzne jak i wewnętrzne. Kątowniki stosowane przez naszych inżynierów mają wymiary zgodne z normą tj. ramię o długości 1 metra. Mają też ściętą krawędź na wierzchołku kątownika - to bardzo ważne, dzięki takiej ściętej krawędzi można dokładnie sprawdzić kąt przy zaokrąglonych narożnikach (wbrew pozorom, takie narożniki zdarzają się stosunkowo często podczas dokonywanych przez nas odbiorów).
 

Dalmierz. Dalmierz laserowy jest przyrządem do mierzenia odległości od nieprzezroczystego obiektu za pomocą promienia lasera. Dalmierz mierzy z bardzo duża dokładnością określoną w specyfikacji producenta. Inżynierowie Pewnego Lokalu korzystają z dalmierzy firmy Bosch (model GLM 30) - zapewniają one jedną z najlepszych na rynku dokładności pomiaru. Więcej o pomiarze metrażu Pewnym Lokalem przy odbiorze mieszkania lub domu można przeczytać tutaj.
 

Wilgotnościomierz. Służy do pomiaru wilgotności bezwzględnej materiałów: drewna, betonu i innych materiałów. Podczas wykonywania odbiorów nasi inżynierowie sprawdzają m.in. wilgotność tynków oraz wylewek. Nasze wilgotnościomierze delikatnie „wbijamy” w ścianę lub podłogę. Pomiary wilgotnościomierzem pozwalają nam doradzić klientowi i deweloperowi, czy należy osuszyć daną powierzchnię (zwykle przy wilgotności 8-10 proc. suszenie powinno być obowiązkowe). Nasi inżynierowie podczas odbiorów mieszkań korzystają z wilgotnościomierzy firmy Trotec.

 

Pirometr, czyli rodzaj zaawansowanego, laserowego termometru. Dzięki niemu możemy podać wilgotność oraz temperaturę materiałów, sprawdzić osadzenie okien oraz zlokalizować mostki termiczne, czyli miejsca, w których zastosowano niewystarczającą izolację termiczną.


Dowiedz się, jak powinien wyglądać odbiór mieszkania w kontekście ustawy deweloperskiej

 

Miernik napięcia. Stosowany jest do sprawdzenia napięcia prądu zmiennego w gniazdkach elektrycznych. Nasi inżynierowie dokonują tego pomiaru, jeżeli w momencie odbioru jest już podpisana umowa z dostawcą energii. Według nas, najbardziej niezawodnymi miernikami są te firmy Trotec i właśnie z takich korzystają nasi specjaliści.

 

Mamy też kamery termowizyjne, ale to jest urządzenie, którego nie sposób opisać w kilkudziesięciu znakach. Zapoznać się z plusami użycia kamery termowizyjnej podczas odbioru można tutaj.

 

Inne narzędzia. Poza wymienionymi wyżej narzędziami, podczas odbiorów wykorzystujemy zwykły „osprzęt” każdego budowlańca. Posiadamy m.in. miarki napięcia oraz latarki (w sytuacji, gdyby okazało się konieczne zajrzeć w ciemny zakamarek :) ).
 

3. Czy warto zamówić usługę Pewny Lokal?
 

Nasi pracownicy do doświadczeni i przeszkoleni inżynierowie. Wykonali dziesiątki odbiorów, dysponują specjalistycznymi narzędziami. Jeżeli czeka Cię odbiór mieszkania, nie wahaj się i skorzystaj z naszej pomocy! Nasi prawnicy natomiast sprawdzą, czy wszystkie zapisy w umowie deweloperskiej są korzystne dla nabywcy mieszkania.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 251 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka