Echo Investment


Echo Investment - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
4.0/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 443 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
3.8/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 443 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.7/5 obsługa klienta
na podstawie 443 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera Echo Investment

ikona tynki
TYNKI
średnia 4.1/5 z 443 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.4/5 z 443 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 3.0/5 z 443 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 4.7/5 z 443 odbiorów

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

2023-12-07 (aktualizacja: 2023-12-07)

Deweloper Echo Investment

Firma deweloperska Echo Investment to jeden z największych deweloperów w Polsce, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości – biurowym, mieszkaniowym oraz centrów handlowych. Przez ponad 25 lat swojej działalności zrealizował około 200 projektów w całym kraju.

Wśród realizacji ma między innymi takie osiedla jak: Osiedle Jaśminowe i Wille Sowińskiego w Poznaniu, Osiedle Jarzębinowe w Łodzi, czy Hortus Apartments i Park Avenue Apartments w Krakowie. W swoim portfolio Echo Investment posiada także hotele np. Novotel Szczecin czy Ibis Kraków. Z kolei przykładem budynków biurowych zrealizowanych przez tego dewelopera są biurowce Babka Tower w Warszawie oraz Centrum Biznesu w Łodzi. Nie można pominąć także popularnych centrów handlowych, typu Galeria Echo w Kielcach. Co więcej, Echo Investment zarządza największym w Polsce portfelem domów studenckich.

Jak buduje Echo Investment?

Deweloper Echo Investment hołduje idei tworzenia ,,destinations”, czyli miejsc inspirujących do działania, które same w sobie zachęcają do zamieszkania w nich. Łączą one atrakcyjną lokalizację z harmonijnym zgraniem się z otoczeniem i naturą. Stawiają na funkcjonalność, estetykę i możliwości wypoczynku.

Tak tworzone całe fragmenty miast integrują się z otaczającą je architekturą oraz potrzebami mieszkańców. Deweloper za swoje innowacyjne podejście oraz dbałość o detale zdobył wiele nagród. Między innymi trzy nagrody w prestiżowym konkursie ,,CEE Investment Awards”, za najlepszego dewelopera mieszkaniowego i biurowego. Można śmiało przyznać, że Echo Investment wyznacza rynkowe standardy i przyczynia się do rozwoju miast przy szczególnym poszanowaniu poczucia niezależności, bezpieczeństwa i wygody, zarówno jednostek, jak i całych grup.

Historia Echo Investment

Historia Echo Investment, jako dewelopera sięga 1996 roku, kiedy to firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od tego momentu wydawca lokalnej gazety ,,Echo dnia” przekształcił się w firmę deweloperską. Jej pierwszą inwestycją był budynek w Kielcach.

Na ten moment deweloper zrealizował ponad 100 projektów mieszkaniowych, 16 hoteli, 33 centra handlowe i 44 biurowce w ponad trzydziestu miastach w Polsce. Aktualnie specjalizuje się w dużych miejskich kreacjach, które w przemyślany sposób tworzą kolejne fragmenty miast. Kluczową realizacją dla Echo Investment są Browary Warszawskie, które powstały po zrewitalizowaniu pięciu hektarów zaniedbanej części Woli.

W 2016 roku w ramach dalszego rozwoju stworzono EPP, czyli firmę skupiającą centra handlowe i biurowce, którą wprowadzono na giełdę w RPA i Luksemburgu. Zaczęto rozwijać również projekty związane z elastyczną powierzchnią biurową CitySpace, a także segment mieszkań na wynajem. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem Echo Investment jest spółka Lisala Sp. z o.o., której właścicielem jest Griffin Real Estate i węgierski Wing IHC Zrt.

Echo Investment opinie

Przeglądając fora internetowe poszczególnych deweloperów, można głównie znaleźć negatywne opinie. Zadowoleni nabywcy nie mają zwykle potrzeby dzielenia się swoim zdaniem, a tylko osoby z problemami, w internecie dają upust swojemu rozgoryczeniu. W przypadku Echo Investment zdania są podzielone.

Z jednej strony wyjątkowo pojawiają się wpisy o funkcjonalności mieszkań, dobrej jakości materiałów oraz świetnym kontakcie z deweloperem, a z drugiej o usterkach, popsutych domofonach, windach i innych awariach. W związku, z czym każdej inwestycji należy przyjrzeć się indywidualnie oraz zapoznać z jej dokumentacją i poprzednimi etapami.

Echo Investment rozwój, strategia i przyszłe plany

Echo Investment wyemitowało obligacje o wartości 195 milionów złotych. W ten sposób pozyskało środki na dalszy rozwój firmy, zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym – w przygotowaniu spółka posiada ponad milion metrów kwadratowych mieszkań. Inwestorzy instytucjonalni obejmując te obligacje uzyskali oprocentowanie ustalone na podstawie zmiennej stawki WIBOR 6M powiększone o ich marżę.

Kolejną znaczącą transakcją, której dokonał deweloper Echo Investment, jest zakup 66% akcji wrocławskiej spółki deweloperskiej Archicom. Dzięki temu grupa Echo-Archicom stała się największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce. Firmy mają w planie działania zgodne ze wspólnie obraną strategią i w ramach jednej grupy kapitałowej.

Umowa deweloperska Echo Investment

Nabywca przed podpisaniem umowy deweloperskiej ma obowiązek zapoznania się z danym dokumentem, aby uniknąć niezrozumienia i wszelkich nieścisłości, a w konsekwencji tego problemów z nabytą nieruchomością już na samym początku. W razie potrzeby nabywca powinien skontaktować się z prawnikiem. W tym samym zakresie pomoże też Pewny Lokal. Zatrudniamy specjalistów od prawa, inżynierów budownictwa oraz innych ekspertów gotowych nieść pomoc osobom nabywającym mieszkanie lub dom. Świadczymy kompleksowe usługi w rozsądnych cenach. 

Analiza umowy deweloperskiej to jedna z podstawowych usług w naszej ofercie. Specjalizujemy się w tym od wielu lat. Ogromne doświadczenie i wiedza poparta licznymi certyfikatami, stwarzają nam warunki do świadczenia profesjonalnej i kompleksowej pomocy osobom nabywającym mieszkanie lub dom. W ramach usługi analizujemy umowę deweloperską oraz prospekt informacyjny dewelopera, a na życzenie również dodatkowe załączniki do umowy.

Współpracujący z nami prawnicy mają ogromne doświadczenie w prawie konsumenckim i rzeczowym. Analizując dokumenty, w tym umowę deweloperską, korzystamy nie tylko z pomocy prawników, ale również ze zgromadzonych danych statystycznych. Na tej podstawie oceniamy między innymi bezpieczeństwo inwestycji deweloperskiej, w której nasz klient zamierza nabyć mieszkanie. Sprawdzamy, czy jego poziom mieści się powyżej, czy poniżej średniej. Doskonale znamy deweloperów, również Echo Investment, oraz ich sposób postępowania. Wiemy, czego się po nich spodziewać, czego od nich oczekiwać, jak konstruować umowę, by nabywca mógł ją bezpiecznie podpisać. 

Specjalizujemy się we wszystkich prawnych aspektach różnych rodzajów umów, jakie tylko można zawrzeć z Echo Investment. Chętnie pomożemy również w negocjacjach, a także w konstruowaniu własnych poprawek. Wszystkim tym zajmujemy się w ramach jednej usługi. Zapraszamy do kontaktu, w celu ustalenia wszelkich niezbędnych szczegółów i jednocześnie zachęcamy do współpracy. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, byś kupił mieszkanie lub dom i jak najwięcej na tej inwestycji zyskał.

Odbiór techniczny mieszkania Echo Investment

Pewny Lokal oferuje usługę profesjonalnego odbioru technicznego od dewelopera Echo Investment. Eksperci, których mamy w swoim zespole, to doświadczeni inżynierowie z dokumentami potwierdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Na co dzień posługują się nowoczesnym, atestowanym sprzętem, dzięki któremu z łatwością docierają do usterek w najtrudniej dostępnych miejscach. W efekcie tego to deweloper pokrywa koszty naprawy wszelkich niedociągnięć i błędów popełnionych w trakcie budowy. 

Za wyborem usługi odbioru technicznego przemawiają same korzyści. Dokładność i spostrzegawczość to tylko dwie z wielu. Naszą usługę wyróżnia: wykształcenie techniczne, zgodny z normami sprzęt, dostęp do płatnych norm i certyfikatów, znajomość sztuczek dewelopera, obszerne doświadczenie zdobyte podczas setek odbiorów, badanie termowizyjne przy użyciu kamery o wysokiej rozdzielczości. 

Dokonując odbioru technicznego domu czy mieszkania, sprawdzamy: elewację i zewnętrzne elementy budynku, standard wykończenia, zgodność z normami budowlanymi, powierzchnię, poprawność wykonania instalacji, zawilgocenia i mostki termiczne. Ponadto oceniamy przynależności, a także doszukujemy się wszelkich usterek.

Nasza firma Pewny Lokal to ogólnopolska firma inżynieryjna z wieloletnim stażem na rynku. Usługę odbioru technicznego kierujemy do klientów (osób kupujących dom lub mieszkanie) z całego kraju – również od dewelopera Echo Investment. Pomagamy im ocenić stan techniczny nieruchomości, a z drugiej strony rzetelność samego dewelopera. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy.

Przedstawiamy przykładowe opinie naszych inżynierów o jakości mieszkań oddawanych przez dewelopera Echo Investment:

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Browary Warszawskie, Warszawa:

“Pokój 1: ubytki/rysy wewnętrzne i zewnętrzne na ramie, rysy na szybie, rysa na klamce, pęknięcie na posadzce. Pokój 2: brak zaślepki zawiasu, do poprawy regulacja otwierania, klamka rysy, rysy/ubytki wewnętrzne i zewnętrzne na ramie, rysy na okapniku zewnętrznym, skazy na szybach, grzejnik- brak pionu. Holl: rysy na ościeżnicy, rysy na okleinie drzwi zewnętrznych. Salon: skazy na szybach, rysy na parapecie zewnętrznym, rysy na okapniku zewnętrznym, zapadnięta uszczelka, okno balkonowe- do poprawy regulacja otwierania, rysy na ramie wewnętrznej i zewnętrznej, rysa na szybie, rysy na okapniku zewnętrznym. Balkon: rysy na obróbce blacharskiej, ubytki na deskach tarasowych.”

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Osiedle Reset, Warszawa:

“Balkon: brak wykończenia cokołów na tarasie (niezakryta izolacja termiczna ze styroduru wraz z uszczelnieniem z pianki PE), drobne uszkodzenia wprawy elewacyjnej na murku/dolnej części balustrady. Salon z aneksem: spękanie tynku w glifie górny przy listwie maskującej połączenie okna balkonowego z fixem, spękanie tynku na prawo od grzejnika na połączeniu ściany międzylokatorskiej z bloczków silka z filarem z żelbetu (brak dylatacji pionowej). Pokój 1 (sypialnia): spękanie tynku w analogicznym miejscu jak w salonie (brak dylatacji pionowej), spękanie tynku nad drzwiami (po opukaniu stwierdzono odspojony tynk na ścianie działowej), spękanie tynku w górnej części narożnika przy prawym glifie okiennym, drobne zabrudzenia oraz drobne zarysowania ramy okiennej w 4 miejscach. Przedpokój: ubytki tynku przy ościeżnicy drzwi wejściowych nad wylewką, brak poziomu posadzki na środku przedpokoju przy wejściu do łazienki i salonu (nierówności do 7 mm), do przeszlifowania.”

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Osiedle Reset, Warszawa:

“Okno balkonowe- 3 rysy na szybie w części centralnej, uszkodzenia na futrynie zewnętrznej okna balkonowego.”

Odbiór techniczny, kwiecień 2020, inwestycja Osiedle Jarzębinowe, Łódź:

“Liczne spękania tynku gipsowego na ścianach salonu i małych pokojach, rysa na szybie w salonie, obróbka blacharska- porysowana balustrada balkonowa, krawędź elewacji do poprawki, przepierzenie z drewna do szpachlowania ubytki przy sęku, mocowanie okna w salonie do poprawy- spękane podłoże pod kołkami, uszczelka przy oknie balkonowym w części dolnej do poprawy.”

Odbiór techniczny, marzec 2020, inwestycja Osiedle Jarzębinowe, Łódź:

“Zarysowane parapety z blachy w salonie i  sypialni, brak kąta prostego w aneksie kuchennym 5,5 mm, oraz w salonie 7 mm, w sypialni 5,5 mm, wysoki próg w drzwiach balkonowych 14 cm, zarysowane drzwi wejściowe, brak kątów prostych na elewacji na balkonie 2,4 mm i 12 mm, brak pionowości ściany w aneksie kuchennym.“

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Osiedle Jarzębinowe, Łódź:

“Pęknięty profil okna w małym pokoju, porysowane parapety zewnętrzne, brak spadku od mieszkania na tarasie przy dużym pokoju, zarysowania tynku w korytarzu i małym pokoju, plamy na tynku przy wyjściu na balkon.”

Odbiór techniczny, marzec 2020, inwestycja Osiedle Jarzębinowe, Łódź:

“Pęknięcia w salonie wokół okien, fragmenty źle zatartego tynku (zbyt ostro), uszczelka przy oknie w salonie do poprawy, zarysowana balustrada balkonowa.”

Odbiór techniczny, luty 2020, inwestycja Osiedle Jarzębinowe, Łódź:

“Delikatne zarysowania parapetu balkonu, odprysk farby na balustradzie balkonu, przebarwienie tynku na balustradzie balkonu, brak zaślepek wywietrzników w oknach i drzwiach balkonu, ubytek posadzki przy drzwiach balkonowych, brak termostatów. Salon- porysowany parapet, rysy powyżej 3 cm na prawym oknie balkonowym, do sprawdzenia rysy pod uszczelką drzwi balkonowych. Sypialnia- brak wywiewnika. Przedpokój- do poprawy tynk na suficie i ścianie w okolicach rur. Łazienka- brak tynku. Brak progu przy drzwiach wejściowych, do poprawki tynk sufitu w salonie przy drzwiach balkonowych, pęknięcie tynku na ścianie działowej kuchni przy rurach wentylacyjnych od strony przedpokoju, pęknięcia tynku na ścianie wnęki kuchennej, brak odejścia wody do zmywarki w kuchni, brak odpływu kanalizacji w kuchni, do uzupełnienia posadzka przy progu drzwi wejściowych, okno w salonie- do uzupełnienia miejsce pod parapetem.”


Czytaj dalej:

Echo Investment Deweloper inwestycje
Echo Investment Deweloper kontakt

Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór deweloperski?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Nie rób tego bez prawnika!

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Echo Investment

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań

Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera

Zobacz też opinie o innych deweloperach: