Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Kraków

Pewny Lokal to lider na rynku odbiorów mieszkań w Krakowie. Zamów odbiór mieszkania lub odbiór domu.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

7 lutego 2020

1. Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu z Pewny Lokal w Krakowie

Podczas odbioru mieszkania i domu niezbędna jest znajomość norm budowlanych, a także uprzednia wnikliwa analiza dokumentacji dewelopera (np. rzutu budynku). Nic też nie zastąpi wprawnego oka doświadczonego inżyniera oraz inspektora budowlanego. Odbiór to moment, w którym sprawdzamy zgodność mieszkania z projektem, ale również wyszukujemy usterek. Aby mieć pewność, że niczego nie pominęliśmy najlepiej skorzystać z usług fachowców. Przy odbiorze sugerujemy zaufać fachowcom Pewny Lokal. Nasi inspektorzy budowlani oraz inżynierowie mają bogate doświadczenie w wykonywaniu odbiorów mieszkań od deweloperów. W portfolio mamy wykonywanie odbiorów mieszkań w inwestycjach takich jak Stachiewicza 28 dewelopera Gama-M czy Zacisze Kordiana III od Grupy Matajek. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Krakowie!

Dowiedz się więcej o naszych usługach

2. Dlaczego warto wybrać Pewny Lokal?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jesteśmy największą firmą inżynieryjną w Polsce, która specjalizuje się w dziedzinie odbiorów mieszkań deweloperskich. Co więcej, opinie o naszej pracy są niezwykle pozytywne. Używamy profesjonalnego sprzętu, w który inwestujemy, ponieważ wiemy, że jest to inwestycja podnosząca standardy pracy (chodzi o łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie inwestować w drogi i certyfikowany sprzęt do odbiorów. Wyróżniają nas również inne atuty.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Niezwykle istotne w pracy naszych inżynierów jest aktualizowanie wiedzy. To kolejny aspekt, który wyróżnia naszą pracę i stawia ją ponad działaniami konkurencji. Jesteśmy zespołem, który na bieżąco śledzi zmiany w prawie budowlanym i normach technicznych. Wiemy, że w kontaktach z deweloperem brak aktualnej wiedzy może działać na niekorzyść naszego klienta, dlatego na bieżąco aktualizujemy nasze „manuale” i „checklisty”, by nasi klienci mieli pewność, że działamy zgodnie ze standardami. Staramy się pozyskiwać certyfikaty, które dają klientom poczucie naszej kompetencji. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

c) Nasza usługa jest legalna

Kolejnym aspektem, który wyróżnia naszą pracę jest działanie legalne, dalekie od tzw. szarej strefy. Jest to ważne, gdy dochodzi do sporu między deweloperem, a klientem, który kończy się w sądzie. Legalne działanie pozwala nam na to, by złożyć zeznania na rzecz naszego klienta. Możemy tak działać ponieważ - w przeciwieństwie do niektórych naszych konsumentów - płacimy podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Każde inne postępowanie uniemożliwiłoby nam pomoc. Nie moglibyśmy złożyć zeznań, a nasz klient musiałby sam bronić swojej racji w sądzie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Konkurując z większością firm jednoosobowych, działamy zupełnie inaczej. Jesteśmy grupą inżynierów, którzy są w stanie w sytuacjach kryzysowych zastąpić się w umówionym wcześniej terminie i miejscu. To daje duże poczucie komfortu, ponieważ jesteśmy słowni, a terminy odbiorów są zazwyczaj dotrzymane. Poza tym dbamy o to, by nie były odległe, ponieważ dzielimy swoją pracę między inżynierami tak, by móc zaproponować dogodne klientom warunki i terminy.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Jesteśmy firmą, która działa na dwóch płaszczyznach. Pierwsza – podstawowa, dotyczy odbiorów technicznych, zaś druga – powiązana z nią, to porady prawne w dziedzinie prawa nieruchomości. Wiemy doskonale, że jest to argument, który przekona każdego, że nasza firma jest lepsza od każdej innej na rynku. Świadczymy w razie konieczności poradę prawną na naszej infolinii, która jest wliczona w cenę usługi klienta. To pakiet doskonały, sprawdza się w trudniejszych przypadkach i daje ogromne poczucie bezpieczeństwa naszym klientom.

3. Lista inwestycji na których m.in. odbieraliśmy mieszkania

- Inwestycja – Garden Lane, Deweloper: Core Development

- Inwestycja – Krakowskie Przedmieście, Skawina, Deweloper: Grupa Orion Investment S.A.

- Inwestycja – Willa przy Grottgera, Deweloper: Grupa Arkada

- Inwestycja – Bronowickie Ogrody, Deweloper: Des Henryk Dowgier Anna Dowgier s. j.

- Inwestycja – Bronowickie ogrody – Zacisze, Deweloper: Des Henryk Dowgier Anna Dowgier s. j.

- Inwestycja – Do Przystani 12, Zwierzyniec, Deweloper: Villa Baltica

- Inwestycja – Petrażyckiego Residence, Swoszowice, Deweloper: Villa Baltica

- Inwestycja – Osiedle Botanika, Etap II, Deweloper: Stylhut Sp. z o.o.

- Inwestycja – Małysiaka, Dębniki, Deweloper: Grupa Proins

- Inwestycja – Kijowska Street, Krowodrza, Deweloper: Wschód Nieruchomości

- Inwestycja – Park Leśny Bronowice, Prądnik Biały, Deweloper: Quelle Locum Sp. z o.o.

- Inwestycja – NY Residence, Deweloper: Terra Casa S.A.

- Inwestycja – Dąbska, Deweloper: Dasta Invest Sp. z o.o.

- Inwestycja – Atrium Czerwieńskiego, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Nowa 5 Dzielnica, Deweloper: Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. Sp. k.

4. Czym są odbiory mieszkań lub domów z inspektorami budownictwa oraz inżynierami Pewny Lokal

Niewiele odbiorów przebiega bez zarzutów, dlatego warto zaufać specjalistom. Pewny Lokal oferuje usługę odbioru mieszkań i odbioru domów z profesjonalistą (inżynierem oraz inspektorem budownictwa). Dokonując odbioru mieszkania sprawdzamy jego zgodność z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Weryfikujemy też, czy mieszkanie lub dom są zgodne z powszechnie akceptowanymi normami technicznymi, a także sprawdzamy poprawność pomiaru metrażu. Po zamówieniu usługi odbioru, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, aby umówić datę i godzinę odbioru. Zamawiając naszą usługę najlepiej od razu dołączyć i przesłać nam rzut kondygnacji wraz z zaznaczeniem mieszkania oraz tzw. „standardy wykończenia lokalu” – oba dokumenty muszą Ci zostać udostępnione przez dewelopera. W czasie odbioru, nasz specjalista zgłosi deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania i ewentualnych usterek (zarysowania ścian i tynków, zacieki, nieszczelne instalacje). Działamy w całym Krakowie a także w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od centrum miasta (np. Wieliczka czy Myślenice).

5. Odbiory mieszkań Kraków: Pewny Lokal

Skorzystanie z naszych usług odbiorów mieszkań jest bardzo proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz z rezerwacją terminu lub zamówieniem usługi - pracownicy naszej infolinii skontaktują się z Tobą chwilę po zamówieniu, żeby ustalić szczegóły naszej usługi. Pewny Lokal to nie tylko usługi inżynierów specjalizujących się w odbiorach mieszkań, ale także portal oferujący bazę wiedzy o prawnych i technicznych problemach, które mogą Cię spotkać w momencie odbioru mieszkania. Więcej porad o odbiorze mieszkania da się odnaleźć na naszej stronie z poradami dotyczącymi odbiorów mieszkań. Zapoznaj się na przykład z tymi artykułami dotyczącymi odbiorów mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań tylko z Pewnym Lokalem!

6. Odbiór mieszkania - opinie z odbiorów w Krakowie

Na krakowskim rynku odbiorów mieszkań Pewny Lokal utrzymuje bardzo silną pozycję lidera. Nasi inżynierowie codziennie pomagając nabywcom mieszkań od dewelopera dokonywać kilku, jak nie kilkunastu odbiorów. Odbiory mieszkań to nasza specjalność, za co cenią nas klienci z Krakowa wystawiając nam korzystne opinie. Poza Krakowem, działamy też m.in. we Wrocławiu i Trójmieście. Poniżej zamieszczamy przykładowe opinie naszych klientów.

Opinia Pana Tomasza, który korzystał z usługi odbioru mieszkania (Kraków)

"Szybko, sprawnie i bardzo dokładnie(łącznie ze sprawdzeniem wilgotności ścian). Bez stresu i w miłej atmosferze odebrałem mieszkanie od dewelopera. Całość trwała mniej niż 1,5 h. Otrzymałem notatki od inżyniera ze wszystkimi uwagami dotyczącymi niewielkich wad."

Pani Magdalena, klientka od odbioru mieszkania dała nam następującą opinię:

"Przede wszystkim dziękuję za pomoc i opiekę w tak ważnym dla mnie momencie. Panowie, z którymi kontaktowałam się na etapie umawiania odbioru mieszkania są bardzo życzliwi, pomocni, kontaktowi i merytoryczni. Pan Paweł, z którym spotkam się już na miejscu był punktualny, gotowy do pomocy, służący radą na każdym etapie. I to co ważne, mam poczucie, że zrobił wszystko. Szczerze rekomenduję i polecam."

Z kolei Pani Bernadetta, swoją pozytywną opinię po odbiorze mieszkania wyraziła w następujący sposób:

"Kilka dni temu skorzystaliśmy z usług tej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Większości niedociągnięć sami byśmy nie wyłapali. Pan inżynier był przygotowany, posiadał odpowiedni sprzęt i wiedzę, dzięki czemu pomógł nam w kilku kwestiach podjąć decyzję i wynegocjować od dewelopera satysfakcjonujące nas warunki. Uważam, że kwota za samą usługę jest niewielka w stosunku do ewentualnych niewyłapanych usterek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc."

Pani Agnieszka tak wyraziła się o naszych usługach odbioru mieszkania w Krakowie

"Zdecydowanie polecam tą firmę. Pełen profesjonalizm."

7. Krótka historia krakowskiego budownictwa mieszkaniowego

Najstarsze istniejące kamienice w Krakowie pochodzą z okolic XIV wieku, jednak nie sposób spotkać tu budynku, który nie był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany: każda kamienica to mieszanka stylów i gustów, zawierająca w sobie upodobania wszystkich jej właścicieli. W związku z tym stan techniczny budynków w Starym Mieście jest bardzo różny — niektóre przeszły generalny remont w ostatnich latach, a stan innych kamienic jest bardzo zły. Kupując mieszkanie w takich budynkach warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane stropy oraz stan instalacji, ale nie warto wierzyć w zapewnienia właściciela — technicy Pewny Lokal mogą sprawdzić stan techniczny mieszkania i przygotować kompleksowy raport dotyczący lokalu, dzięki któremu dowiesz się, jaki będzie szacunkowy koszt remontu mieszkania.

Wspólnym problemem Starego Miasta i Czyżyn, ale też Kazimierza i Dębnik jest ogrzewanie — wciąż niewielka część kamienic została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, w części budynków montowane jest ogrzewanie gazowe, w innych z uwagi na koszty montażu instalacji, wciąż używa się węgla — ogrzewanie tego typu jest wciąż obecne w ponad 15 tys. budynków w Krakowie.

W Krakowie jest wiele powojennych osiedli mieszkaniowych budowanych w stylu socrealistycznym, w tym jedno z najbardziej znanych osiedli tego typu, czyli Nowa Huta. Nowa Huta to głównie bloki zbudowane z cegły, jednak już w Mistrzejowicach, Bronowicach czy też Łagiewnikach przeważa zabudowa z wielkiej płyty. Niezależnie od materiałów użytych do konstrukcji budynków, z uwagi na ich wiek oraz to, że często stawiane były w pośpiechu i za niewielkie pieniądze, bloki wymagają kosztownych remontów. W mieszkaniach często wymiany wymagają instalacje, zwłaszcza elektryczna.

Końcówka lat 90 oraz początek dwutysięcznych to najbardziej popularne eksperymenty z technologią budynku – np. przy ul. Słomczyńskiego powstały bloki w technologii kanadyjskiej, czyli zbudowane z drewna. Szerokim echem odbiły się wypadki, że w blokach tych odpadają balkony. Dzięki usłudze Pewny Lokal możesz uniknąć zakupu mieszkania, w bloku o złym stanie technicznym.

Nowe bloki deweloperskie na Ruczaju

Architektonicznie piękne, ale urbanistycznie katastrofalne osiedle Ruczaj, powstające w okolicach nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego jest najnowszą częścią Krakowa. Nowe bloki budowane zazwyczaj w konstrukcji monolitu, czyli z żelbetu lub jako szkielet żelbetowy wypełniony cegłami. Kupując mieszkanie od dewelopera można natknąć się na wiele pułapek zarówno prawnych, jak i technicznych. Jeśli chcesz mieć pewność, że ich unikniesz zamów usługę Pewny Lokal, nasz doświadczony technik pomoże przy odbiorze mieszkania od dewelopera, dzięki czemu będzie musiał on wykonać wszystko zgodnie z umową.

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Krakowie zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią: 797 014 014.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 103 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Krakowie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Nasi prawnicy analizują umowy, księgi wieczyste i prospekty deweloperów.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Krakowie

Podczas odbioru sprawdzamy mieszkanie pod kątem usterek oraz jego zgodności z normami budowlanymi.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz