Odbiór mieszkania i domu Kraków

W 2018 r. już klientów!
średnia 5 ze 128 opinii w Google opinie
średnia 5 z 60 opinii w serwisie Facebook

Napisali o nas

Odbiór mieszkania i odbiór domu z Pewny Lokal w Krakowie

Podczas odbioru mieszkania i domu niezbędna jest znajomość norm budowlanych, a także uprzednia wnikliwa analiza dokumentacji dewelopera (np. rzutu budynku). Nic też nie zastąpi wprawnego oka doświadczonego inżyniera oraz inspektora budowlanego. Odbiór to moment, w którym sprawdzamy zgodność mieszkania z projektem, ale również wyszukujemy usterek. Aby mieć pewność, że niczego nie pominęliśmy najlepiej skorzystać z usług fachowców. Przy odbiorze sugerujemy zaufać fachowcom Pewny Lokal. Nasi inspektorzy budowlani oraz inżynierowie mają bogate doświadczenie w wykonywaniu odbiorów mieszkań od deweloperów. W portfolio mamy wykonywanie odbiorów mieszkań w inwestycjach takich jak Stachiewicza 28 dewelopera Gama-M czy Zacisze Kordiana III od Grupy Matajek. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Krakowie!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o najnowszych inwestycjach deweloperskich odbieranych w Krakowie, kliknij tutaj:

Czym jest odbiór mieszkania lub domu z inspektorami budownictwa oraz inżynierami Pewny Lokal

Niewiele odbiorów przebiega bez zarzutów, dlatego warto zaufać specjalistom. Pewny Lokal oferuje usługę odbioru mieszkań i odbioru domów z profesjonalistą (inżynierem oraz inspektorem budownictwa). Dokonując odbioru mieszkania sprawdzamy jego zgodność z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Weryfikujemy też, czy mieszkanie lub dom są zgodne z powszechnie akceptowanymi normami technicznymi, a także sprawdzamy poprawność pomiaru metrażu. Po zamówieniu usługi odbioru, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, aby umówić datę i godzinę odbioru. Zamawiając naszą usługę najlepiej od razu dołączyć i przesłać nam rzut kondygnacji wraz z zaznaczeniem mieszkania oraz tzw. „standardy wykończenia lokalu” – oba dokumenty muszą Ci zostać udostępnione przez dewelopera. W czasie odbioru, nasz specjalista zgłosi deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania i ewentualnych usterek (zarysowania ścian i tynków, zacieki, nieszczelne instalacje). Działamy w całym Krakowie a także w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od centrum miasta (np. Wieliczka czy Myślenice).

Więcej porad o odbiorze mieszkania da się odnaleźć na naszej stronie. Zapoznaj się na przykład z tymi artykułami dotyczącymi odbiorów mieszkań: formalności po odbiorzenarzędzia do odbiorutynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań tylko z Pewnym Lokalem!

Krótka historia krakowskiego budownictwa mieszkaniowego

Stan techniczny kamienic w Krakowie

Najstarsze istniejące kamienice w Krakowie pochodzą z okolic XIV wieku, jednak nie sposób spotkać tu budynku, który nie był wielokrotnie przebudowywany i rozbudowywany: każda kamienica to mieszanka stylów i gustów, zawierająca w sobie upodobania wszystkich jej właścicieli. W związku z tym stan techniczny budynków w Starym Mieście jest bardzo różny — niektóre przeszły generalny remont w ostatnich latach, a stan innych kamienic jest bardzo zły. Kupując mieszkanie w takich budynkach warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane stropy oraz stan instalacji, ale nie warto wierzyć w zapewnienia właściciela — technicy Pewny Lokal mogą sprawdzić stan techniczny mieszkania i przygotować kompleksowy raport dotyczący lokalu, dzięki któremu dowiesz się, jaki będzie szacunkowy koszt remontu mieszkania.

Wspólnym problemem Starego Miasta i Czyżyn, ale też Kazimierza i Dębnik jest ogrzewanie — wciąż niewielka część kamienic została podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej, w części budynków montowane jest ogrzewanie gazowe, w innych z uwagi na koszty montażu instalacji, wciąż używa się węgla — ogrzewanie tego typu jest wciąż obecne w ponad 15 tys. budynków w Krakowie.

Techniczna kondycja kamienic w Krakowie

W Krakowie jest wiele powojennych osiedli mieszkaniowych budowanych w stylu socrealistycznym, w tym jedno z najbardziej znanych osiedli tego typu czyli Nowa Huta. Nowa Huta to głównie bloki zbudowane z cegły, jednak już w Mistrzejowicach, Bronowicach czy też Łagiewnikach przeważa zabudowa z wielkiej płyty. Niezależnie od materiałów użytych do konstrukcji budynków, z uwagi na ich wiek oraz to że często stawiane były w pośpiechu i za niewielkie pieniądze, bloki wymagają kosztownych remontów. W mieszkaniach często wymiany wymagają instalacje, zwłaszcza elektryczna.

Końcówka lat 90 oraz początek dwutysięcznych to najbardziej popularne eksperymenty z technologią budynku – np. przy ul. Słomczyńskiego powstały bloki w technologii kanadyjskiej, czyli zbudowane z drewna. Szerokim echem odbiły się wypadki, że w blokach tych odpadają balkony. Dzięki usłudze Pewny Lokal możesz uniknąć zakupu mieszkania, w bloku o złym stanie technicznym.

Nowe bloki deweloperskie na Ruczaju

Architektonicznie piękne, ale urbanistycznie katastrofalne osiedle Ruczaj, powstające w okolicach nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego jest najnowszą częścią Krakowa. Nowe bloki budowane zazwyczaj w konstrukcji monolitu, czyli z żelbetu lub jako szkielet żelbetowy wypełniony cegłami. Kupując mieszkanie od dewelopera można natknąć się na wiele pułapek zarówno prawnych, jak i technicznych. Jeśli chcesz mieć pewność, że ich unikniesz zamów usługę Pewny Lokal, nasz doświadczony technik pomoże przy odbiorze mieszkania od dewelopera, dzięki czemu będzie musiał on wykonać wszystko zgodnie z umową.

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Krakowie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Nasi prawnicy analizują umowy, księgi wieczyste i prospekty deweloperów.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Krakowie

Podczas odbioru sprawdzamy mieszkanie pod kątem usterek oraz jego zgodności z normami budowlanymi.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Sprawdzamy też księgi wieczyste

Zobacz

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz