Jak negocjować cenę mieszkania na rynku pierwotnym

Negocjacje to element naszego życia, z którym zapewne każdy z nas się spotkał, czy to od małego z rodzicami, czy w dorosłym życiu.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. Czym jest negocjowanie
2. Jak prowadzić negocjacje?

1. Czym jest negocjowanie

Negocjowanie to nie jest umiejętność, z którą się rodzimy, to praktyka czyni nas w tym lepszym, na którą składa się wiele czynników. To nie jest tylko rozmowa, ale także sposób, w jaki się komunikujemy, gesty, mimika, nasza postawa, szacunek do drugiej strony. Nasze propozycje nie mogą być przesadne, wszystko zależy od tego, kiedy negocjujemy, na ile możliwe jest wykonanie tego, co proponujemy, w tym przypadku ceny za mieszkanie. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, z jaką osobą negocjujemy. Deweloperzy często zawyżają cenę mieszkania i choć chcieliby sprzedać je za możliwie jak największą kwotę, to wiedzą o tym, że prawdopodobnie i tak otrzymają mniej niż to, co proponują.

2. Jak prowadzić negocjacje?

Najlepiej starać się o rabat na samym początku budowy lub na końcu, wtedy deweloper przychylniej podejdzie do tej sytuacji. Aby negocjować, musimy być pewni, że tego chcemy i czego dokładnie chcemy. Nie będąc pewnymi swoich propozycji, nie uda nam się za dużo zdziałać. Wiedza o tym, że warto próbować zniżać cenę i dlaczego w przypadku konkretnej inwestycji, sprawi, że znajdziemy lepsze argumenty popierające nasze propozycje. Musimy ustalić, co powoduje, że daną kwotę można zmniejszyć. Spokój i skupienie podczas negocjacji również są niezwykle istotne, gdyż wiadomo, że kupno mieszkania to poważna inwestycja, która niesie za sobą także stres. Jeśli chcemy, aby deweloper traktował nas odpowiednio i przystał na naszą propozycję, nie możemy zachowywać się irracjonalnie. Podobnie jest z upieraniem się przy swoim. Jeśli nie będziemy choć trochę elastyczni i zaczniemy nie akceptować żadnych propozycji dewelopera, który próbuje zrobić, aby każdej ze stron wszystko odpowiadało, to tylko zniechęcimy go do dalszych negocjacji. Czas negocjacji również jest istotny, nie może być zbyt długi, ale i krótki. Najlepiej stopniowo rozmawiać z deweloperem i wprowadzać go powoli w negocjacje, ponieważ jeśli narzucimy od razu wszystko, czego byśmy oczekiwali, jest duża szansa, że deweloper to odrzuci tak szybko jak my to zaproponowaliśmy. Natomiast zbyt długi czas negocjacji może doprowadzić do tego, że ktoś z korzystniejszą kwotą dla dewelopera nas zastąpi.

Zakup mieszkania jest bardzo ważną decyzją w naszym życiu, każdy by chciał, aby wszystko przebiegało po jego myśli i z możliwie najmniejszymi kosztami. Niestety nie zawsze jest wykonalne. Negocjacje nie wiążą się tylko z pieniędzmi, możemy także np. proponować korzystniejsze warunki umowy. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy uda nam się doprowadzić negocjacje do skutku to i tak warto próbować, aby później nie żałować.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 28 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka