Rzut mieszkania online — jak go stworzyć bez wysiłku?

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Jak przygotować rzut mieszkania online?

Rzut mieszkania to plan danej nieruchomości, który obrazuje ją w taki sposób, jakby została przecięta na wysokości około jednego metra nad podłogą. Na rzucie tym można dostrzec poszczególne pomieszczenia, a w nich drzwi, okna oraz piony instalacyjne. To ważny dokument, przydatny przy sprzedaży nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Sprawdź, jak go wykonać.

Kiedy rzut mieszkania jest potrzebny?

Profesjonalnie wykonany rzut mieszkania jest bardzo przydatny deweloperom. Mogą oni dzięki tym planom skutecznie wytłumaczyć klientom, a konkretnie zobrazować im, jak będzie wyglądało ich przyszłe mieszkanie. Jednak to niejedyna sytuacja, w której plan ten może się przydać. Jest on pomocny, gdy właściciel mieszkania chce zaplanować rozmieszczenie mebli i pozostałego wyposażenia, w tym punktów świetlnych. Mając rzut poszczególnych pomieszczeń, można też łatwiej zaplanować rozbudowę kuchni, a nawet rozmieścić urządzenia AGD. 

Rzut mieszkania jest pomocny, gdy istnieje potrzeba przygotowania dokładnych wymiarów każdej ściany, a także zmierzenia odległości sąsiadujących ścian. Rzut mieszkania dostarcza mnóstwo ważnych informacji technicznych. W planie tym można sprawdzić i z łatwością znaleźć okna, drzwi, schody, ściany nośne i działowe, pion wentylacyjny i kanalizacyjny, poddasze użytkowe i nieużytkowe, a także instalację elektryczną i sanitarną. 

Jak zrobić rzut mieszkania?

Z uwagi na to, że plan mieszkania jest ważnym dokumentem i – jak widać powyżej – bardzo przydatnym w wielu sytuacjach, zainteresowanie nim z roku na rok wzrasta. Niektórzy pytają, czy można, a jeśli tak, to w jaki sposób wykonać rzut mieszkania online. Jest to możliwe. Do tego celu wykorzystuje się specjalne aplikacje oraz programy. Niektóre z nich są darmowe. 

Rzut mieszkania można narysować odręcznie, ale faktycznie ten wykonany w programie, na przykład online, to wygoda i zarazem dokładność. Chcąc nanieść poprawki, nie trzeba zaczynać pracy od nowa. Wystarczy cofnąć ostatnio wykonane czynności lub po prostu zastosować inne opcje. Wszystko przebiega na zasadzie ruchów i kliknięć myszką. 

Rzut mieszkania online to podwójna korzyść dla osoby, która decyduje się na przygotowanie tego planu. Nie trzeba instalować programu na dysku swojego komputera. Czasem wystarczy tylko dokonać szybkiej rejestracji, aby móc w pełni korzystać z wszystkich funkcji danego narzędzia. 

Nawet tworząc rzut mieszkania online, trzeba najpierw zwymiarować poszczególne pomieszczenia. Czasem jest szansa na pozyskanie rzutu z administracji, ale mimo iż przygotował go architekt, plan ten wymaga zweryfikowania. Nie chodzi tu wyłącznie o możliwość pomyłki, ale też o to, że dawno wykonany rzut może nie być aktualny. Do wykonania pomiarów warto wykorzystać dalmierz. Narzędzie to umożliwia szybkie i dokładne dokonanie pomiarów, odległości między ścianami itd. 

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Na rzucie obowiązkowo muszą znaleźć się okna, drzwi, grzejniki, wszelkiego rodzaju rury i wszystkie te elementy, których nie da się przesunąć, czy zdemontować.

Jaki program do rzutów mieszkania będzie najlepszy?

Rzut mieszkania online można wykonać w wielu programach, których nie trzeba pobierać na dysk. Co więcej, za korzystanie z niektórych programów nie trzeba płacić. Jednak nie w każdej sytuacji sprawdzi się darmowa wersja tego narzędzia. 

Jeżeli rzut mieszkania online będzie tworzony w celu przygotowania koncepcji aranżacji poszczególnych pomieszczeń, darmowy program będzie wystarczającym wyborem. Ta sama wersja programu wystarczy osobom, którym zależy jedynie na przygotowaniu wymiarów pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu. 

Niektórzy tworzą rzut mieszkania online, aby móc plan ten dołączyć do dokumentacji dotyczącej sprzedawanej nieruchomości. Ma to zwykle na celu zwiększenie atrakcyjności oferty mieszkania. Wówczas warto rozejrzeć się za bardziej zaawansowanym program, niekoniecznie już darmowym. Narzędzie to pozwoli urozmaicić rzut mieszkania i tym samym wyróżnić się na tle konkurencji. 

Popularne programy do tworzenia rzutu mieszkania

Lista programów przeznaczonych do tworzenia rzutów mieszkań jest długa. Wśród nich znajdują się między innymi następujące: Archiplaner, Smartdraw, Homestyler, Floorplanner, czy Roomsketcher. Wszystkie działają na bardzo podobnej zasadzie. Wszystkie zapewniają rzut mieszkania online 2D, a niektóre z nich dodatkowo 3D. Wyboru najlepiej dokonać na podstawie indywidualnych oczekiwań i potrzeb. 

Rzut mieszkania online a kupno mieszkania 

Kupując mieszkanie także na rynku wtórnym, warto zapoznać się z rzutem mieszkania. Dokument ten nie tylko zwiększa atrakcyjność oferty, ale przede wszystkim umożliwia zaplanowanie prac remontowo-wykończeniowych, o ile będą konieczne. To jednak nie wszystko, co można zrobić przed podpisaniem umowy, aby uniknąć złego wyboru. Warto skorzystać z usługi audytu mieszkania oraz analizy umowy kupna-sprzedaży. Znajdziesz je w naszej ofercie. Jako Pewny Lokal możemy też sprawdzić poprawność wykonanych prac remontowych przez zatrudnioną przez Ciebie ekipę.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Dzięki naszym audytom prawno-technicznym sprzedawcy schodzą z ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, pomoc nawet w 24 h.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Sprawdź, jak dobrze inwestować na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 17 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Poradnik o badaniu termowizyjnym

okładka poradnika

Poradnik o cesji i innych formach flipowania nieruchomości

okładka poradnika

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym?

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka