Zarezerwuj odbiór

Rękojmia dewelopera

Czy niedługo mija 5 lat od momentu, kiedy budynek w którym mieszkasz został oddany do użytkowania? Jeśli tak, to artykuł dla Ciebie! Zapraszamy do lektury.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Usterki takie jak błędnie osadzone okna, brak odpływów na balkonie, pękające ściany, odspojenia tynków, mostki termiczne oraz błędy w hydroizolacji budynku mogą spowodować konieczność kosztownych napraw. Wszystkie te wady, zgodnie z prawem, powinny zostać naprawione przez dewelopera i na koszt dewelopera. 

Rękojmia - regulacja prawna

Polskie prawo daje nabywcom mieszkań niesamowite narzędzie wyrównujące szanse w sporze z deweloperem. W ciągu 5 lat od dnia przeniesienia własności mieszkania można zgłosić deweloperowi dowolne wady, usterki i uszkodzenia mieszkania oraz części wspólnych bloku, a deweloper ma ustawowy obowiązek naprawienia zgłoszonych wad. Aby tak się stało, należy poinformować dewelopera o zauważonych usterkach. Niestety, większość wad pozostaje ukryta przed niefachowymi oczami i daje o sobie znać dopiero w momencie konieczności dokonania bardzo kosztownych napraw. Po pięciu latach od odbioru odpowiedzialność dewelopera wygasa i nawet wielotysięczne remonty zostaną przeprowadzone na koszt nabywcy lub wspólnoty mieszkaniowej.

Doświadczenie to klucz do sukcesu

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna świadcząca usługi techniczne dla osób prywatnych. Każdego roku pomagamy ponad 10 000 osób i dbamy o ich bezpieczeństwo techniczne podczas transakcji na rynku mieszkaniowym. Za cel postawiliśmy sobie wyrównanie balansu sił w sporach pomiędzy deweloperami a ich klientami. Pomogliśmy wielu nabywcom odebrać mieszkanie i chcemy pomóc również Tobie podczas Przeglądu Gwarancyjnego mieszkania. Pomożemy zlokalizować wszelkie wady mieszkania i przygotować protokół usterek dla dewelopera. Przegląd Gwarancyjny mieszkania pozwoli na to, aby przez kolejne lata cieszyć się mieszkaniem bez ryzyka pojawienia się nieprzewidzianych kosztów i wydatków.

Dla zainteresowanych usługą przygotowaliśmy specjalną zniżkę w wysokości 30% od cen cennikowych.

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnym opisem Przeglądu Gwarancyjnego dostępnym pod adresem www.pewnylokal.pl/przeglad-gwarancyjny. Zapisy na przegląd zbieramy telefonicznie pod numerem telefonu 797 014 014.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania

Obejrzyj krótki film instruktażowy o odbiorze mieszkania z inżynierem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka