Sąsiedzi nowe mieszkanie

Nowe mieszkanie to także nowi...sąsiedzi. Jak wybrać, aby nie żałować? Jaki wpływ na codzienne użytkowanie mieszkania będzie miało najbliższe sąsiedztwo?
Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)? Pewny Lokal to prawnicy i inżynierowie specjalizujący się w nieruchomościach.

Decydując się na nowe mieszkanie myślimy o wszystkim: lokalizacja, układ pomieszczeń, strony świata. Myślimy o tym, co dotyczy naszego wymarzonego mieszkania, ale tak naprawdę w grę wchodzi też sąsiedztwo, o którym bardzo często zapominamy. Jest to temat niszowy, ponieważ trudno to sprawdzić, tym bardziej, gdy w grę wchodzi mieszkanie deweloperskie, w którym każdy lokator zaczyna swoją historię od początku. Każdy ma pustą kartę i buduje zupełnie nowe relacje.

Nowe mieszkanie

Pewny Lokal to firma, która powstała z potrzeby rynku. Pomagamy odbierać mieszkania deweloperskie. Określamy to, w jakim stanie zostają przekazane z rąk dewelopera w ręce inwestora – naszego klienta, stosujemy tzw. checklisty, które pozwalają nam skupić się na detalach wykończenia, jesteśmy profesjonalistami, a nasi inżynierowie w bardzo skrupulatny sposób realizują odbiór, tworząc raport dla naszego klienta. Często wychodzą poza obręb mieszkania i zwracają uwagę na kwestie, o których nie myśli inwestor (place zabaw, infrastruktura wokół budynku, etc.).

Czy sąsiedzi są potrzebni?

Polacy tworzą grupę społeczną, która charakteryzuje się nieufnością i zamknięciem na nowe osoby, dlatego tak trudno odnaleźć się w nowym mieszkaniu wśród nowych ludzi. Bardzo często architekci uwzględniają w swoich realizacjach przestrzenie wspólne, które mają jednoczyć mieszkańców osiedla. Najczęściej są to place zabaw, ale w grę wchodzą również ścieżki przeznaczone do biegania, a także pomieszczenia wspólne w budynku.

Współcześnie w mieszkaniach deweloperskich stosuje się zupełnie inne rozwiązania niż dawniej. W latach 80. ważniejsze było stworzenie przestrzeni mieszkaniowej dla jak największej grupy ludzi. Robiono to kosztem wygodnych klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych, a nawet kosztem zieleni. Dziś sprawa wygląda trochę inaczej.

Sąsiedzi nowe mieszkanie

Pracownicy Pewnego Lokalu są w stanie przedstawić swoim klientom wszystkie aspekty związane z wyborem mieszkania – w grę wchodzi również sąsiedztwo, ponieważ prawdą jest, że większość z lokatorów mieszkanie utożsamia  z przestrzenią relaksu, a nieodpowiedni sąsiad może tę przestrzeń skutecznie zakłócać.

Sprawdzamy jaki widok mamy z okna, jak wyglądają wszystkie części wspólne budynku, sprawdzamy ile osób może korzystać z tych miejsc, a także w jakich strefach możemy spotkać sąsiada (czy nasze balkony sąsiadują, czy są blisko, czy są oddzielone ścianką, etc).

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 3 opinii.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka