Gdzie kupić dom pod Sosnowcem?

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Dom pod Sosnowcem: gdzie kupić, za ile i na co uważać?

Zakup domu jest przedsięwzięciem, do którego warto jest się kompleksowo przygotować, dokładnie analizując swoje potrzeby, oczekiwania oraz możliwości finansowe. Zakup domu w większym mieście dla wielu nabywców pozostaje w sferze marzeń, głównie ze względu na ceny dostępnych nieruchomości. Dlatego też jeżeli planujemy zakup domu, dobrze jest rozważyć kupno nieruchomości położonej nie w samym mieście, a w jego okolicy. Zakup domu pod Sosnowcem powinien okazać się znacznie łatwiejszy dzięki zapoznaniu się z poniższym przewodnikiem po ciekawych mniejszych miejscowościach, sąsiadujących z Sosnowcem.

Gdzie kupić dom pod Sosnowcem ?

Sosnowiec jest największym miastem Zagłębia Dąbrowskiego i jednym z większych  w województwie śląskim. Bezpośrednio sąsiaduje z Katowicami, Mysłowicami i Dąbrową Górniczą. Spośród 8 dzielnic Sosnowca do najpopularniejszych zalicza się Pogoń, Dębową Górę, Kazimierz Górniczy, Zagórze i Bobrek. Pomimo, iż Sosnowiec nie należy do bardzo dynamicznie rozwijających się miast, mieszkańcy cenią sobie dostępność placówek edukacyjnych, jakość infrastruktury komunikacyjnej oraz obecność terenów rekreacyjnych. Bliskość większych miast gwarantuje dostępność miejsc pracy. Sosnowiec jest też ważnym węzłem komunikacyjnym — sprawną komunikację umożliwia dostęp do drogi ekspresowej S1, drogi krajowej nr 79 i drogi krajowej nr 94. W niedużej odległości znajduje się też autostrada A4. 

Czeladź

Położona zaledwie 7 km od Sosnowca Czeladź jest najstarszym miastem Zagłębia Dąbrowskiego, dlatego wśród atrakcji turystycznych znajduje się tu sporo zabytków i ciekawych obiektów architektonicznych. Mieszkańcy chwalą sobie dużą ilość terenów zielonych. Czeladź leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto graniczy z Sosnowcem, Katowicami i Siemianowicami Śląskimi. Do Sosnowca dojechać stąd można w około 13 minut.

Będzin

Znajdujący się w odległości 8 km (11 minut) od  Sosnowca Będzin jest bardzo dobrze skomunikowany zarówno z Sosnowcem, jak i z Katowicami, dlatego też często wybierany jest przez nabywców nieruchomości, zwłaszcza tych pracujących w sąsiednich większych miastach, jako miejsce do zamieszkania.

Znajduje się tu sporo obiektów zabytkowych, w tym najważniejszy zamek w Będzinie i Góra Zamkowa. Miasto dynamicznie się rozwija, a jego mieszkańcy doceniają jakość lokalnej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej, a także przyjazne przestrzenie miejskie i zrewitalizowane tereny zielone.

Siemianowice Śląskie

Położone 10 km (17 minut) od Sosnowca Siemianowice Śląskie są bardzo dobrze skomunikowane z sąsiednimi miastami dzięki bliskości drogi krajowej 94 i drogi ekspresowej S86. Mieszkańcy miasta mogą korzystać z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej oraz rekreacyjnej i licznych obszarów rekreacyjno-wypoczynkowych. Siemianowice Śląskie położone są w samym centrum aglomeracji śląskiej. Są miastem bardzo pozytywnie postrzeganym przez inwestorów.

Dom pod Sosnowcem — deweloper

NOVA Dąbrówka

W ramach inwestycji NOVA Dąbrówka realizowanej 1 km w linii prostej od granicy z Siemianowicami Śląskimi, w Piekarach Śląskich, z dogodnym dojazdem do trasy 94, powstają dwupoziomowe apartamenty o powierzchni od 78 m kw. do 85 m kw., zlokalizowane w budynkach wolnostojących jednorodzinnych typu czworak. Każdy budynek wyposażony jest w pompę ciepła. Na terenie osiedla znajdować się będą zbiorniki na deszczówkę. Wjazd na teren osiedla zabezpieczony zostanie szlabanem lub bramą wjazdową.

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Przykładowy czteropokojowy segment o powierzchni 95 m kw. nabyć można w cenie 615 000 zł (7 210 zł/mkw).

Domy w Czeladzi

W Czeladzi realizowane jest nowoczesne osiedle dwudziestu domów w zabudowie bliźniaczej oraz wolnostojących. Budynki wzniesione zostaną w technologii tradycyjnej. Deweloper zapewnia pełną infrastrukturę, w tym media, oświetlenie oraz drogi dojazdowe do osiedla. W najbliższym sąsiedztwie inwestycji znajduje się wiele terenów zielonych.

 Przykładowy dwupoziomowy dom jednorodzinny w stanie deweloperskim o powierzchni 165 m kw. wraz z garażem oraz ogródkiem 400 m2 oferowany jest w cenie 849 000 zł (5 145 zł/mkw).

Bażantowo Jeziorna

W położonym 24 minuty drogi od Sosnowca Siewierzu powstaje osiedle Bażantowo Jeziorna. Realizacja inwestycji obejmuje kilka etapów budowy domów szeregowych na terenie Miasteczka Siewierz Jeziorna. W pierwszym etapie powstaną 42 domy o zróżnicowanym metrażu i architekturze. Według informacji od dewelopera Miasteczko Siewierz Jeziorna to pierwsza dzielnica w Polsce, która w całości jest projektowana i budowana według zasad zrównoważonego rozwoju. Powstający w ramach inwestycji dom w zabudowie szeregowej z miejscem parkingowym oraz ogrodzonym i zagospodarowanym ogrodem o powierzchni 111 m kw. nabyć można w cenie 795 000 zł (7 149 zł/mkw).

Dom pod Sosnowcem — rynek wtórny

Decydując się na kupno domu na rynku wtórnym, warto przede wszystkim podejść do transakcji z niezbędną ostrożnością — nieruchomość należy przede wszystkim przed jej zakupem dokładnie sprawdzić. Oznacza to weryfikację stanu technicznego budynku, najlepiej przy wsparciu posiadającego w tym zakresie doświadczenie inżyniera, a także jej stanu prawnego, przede wszystkim na podstawie wpisów w prowadzonej dla nieruchomości księdze wieczystej.

Jeżeli planujemy zakup domu pod Sosnowcem, pochodzącego z rynku wtórnego, powinniśmy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z ofertą dostępnych nieruchomości, samodzielnie lub z pomocą pośrednika nieruchomości. To drugie rozwiązanie może wiązać się z jednej strony z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów (prowizja pośrednika, płatna w przypadku finalizacji transakcji), ale z drugiej — może znacznie ułatwić znalezienie najbardziej odpowiadającej nam nieruchomości. 

Ceny domów pod Sosnowcem oferowanych na rynku wtórnym są zróżnicowane, dzięki czemu znalezienie nieruchomości, dostosowanej do naszych potrzeb, nie powinno okazać się trudne. 

Trzypokojowy dom w zabudowie bliźniaczej z 2015 roku o powierzchni 72 m kw. z użytkowym poddaszem, położony w Sławkowie w powiecie będzińskim, w stanie do zamieszkania oferowany jest w cenie 319 000 zł (4 376 zł/mkw). 

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie domu?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • W sprawdzanym domu średnio wykrywamy 27 usterek. Sprawdzamy też stan prawny domu i to, co zostanie zbudowane w sąsiedztwie domu.
 • Naprawa usterek w standardowym domu kosztuje średnio 40 000 zł.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy
Duża dyspozycyjność

Jeżeli poszukujemy dużego domu, interesująca może okazać się oferta domu w Będzinie z 1995 roku o powierzchni 375 m kw. (10 pokoi) wraz z własną drogą dojazdową o powierzchni 138 mkw., dostępnego w cenie 1 295 000 zł (3 453 zł/mkw).

Z kolei nabywców, ceniących wysoki standard wykończenia nieruchomości, zainteresować może oferta wolnostojącego parterowego czteropokojowego domu w Mysłowicach o powierzchni 217 m kw. z 2018 roku, wykończonego materiałami najwyższej jakości, w stanie do zamieszkania.

Tabela: Koszty przykładowych nieruchomości w 2024 roku

Miejscowość i ulicaMetraż (m kw.)Cena brutto (zł)
Jaworzno, ul. Jasiugi2761490000
Czeladź, ul. Zimowa150595000
Będzin, ul. Długa128560000
Czeladź, ul. Cyprysowa160885000
Mysłowice, ul. Kraszewskiego180840000
Mysłowice, ul Chrobrego100350000
Dąbrowa Górnicza, ul. Ziemna67390000
Dąbrowa Górnicza ul. Szkolna147620000
Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym?

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Sprawdź, jak dobrze inwestować na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę ekspertów.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 10 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić nieruchomość na rynku wtórnym.

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik dla kupujących nieruchomość na rynku wtórnym

okładka poradnika

Poradnik: badanie termowizyjne

okładka poradnika

Poradnik: cesja i inne formy flipowania nieruchomości

okładka poradnika

Co to odbiór techniczny?

Zobacz jedną z naszych lekcji.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka