Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Warszawa

Jesteśmy największą stołeczną firmą dokującą odbiorów technicznych w Warszawie. Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

7 lutego 2020

1. Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewny Lokal w Warszawie

Dokonując tak istotnej czynności jak odbiór mieszkania od dewelopera warto zaufać fachowcom Pewny Lokal. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m. in. w inwestycjach takich jak Osiedle Wilno Dom Development S.A. czy Krasińskiego 58 realizowanej przez Home Invest. Z naszych obserwacji wynika, że w Warszawie szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są nierówności na tynkach, a także zły stan balkonów, szczególnie w wysokich budynkach. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Warszawie! Działamy nie tylko w stolicy, ale także w okolicznych miejscowościach (np. Piaseczno, Nowy Dwór Mazowiecki).

Dowiedz się więcej o naszych usługach

2. Dlaczego warto wybrać Pewny Lokal?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Odbiory, jakie wykonujemy na terenie całej Polski sprawiły, iż jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim. Realizujemy każde zlecenie, dojedziemy do każdego klienta, który potrzebuje naszej pomocy. Opinie na temat naszej pracy można znaleźć na Google. Jesteśmy tam oceniani bardzo pozytywnie, a liczba opinii pięciokrotnie przekracza naszą konkurencję, co jest oznaką zaufania klientów i rzetelności pracy naszych inżynierów. Ważne jest to, że pracują dla nas wyłącznie wykwalifikowani eksperci.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jesteśmy zespołem, który na bieżąco analizuje wszystkie nowości na rynku związanym z kwestiami budowlanymi i prawnymi. Dbamy o to, by szkolić naszych inżynierów. Wśród pracujących w zespole fachowców istotna jest wymiana wiedzy z zakresu sztuczek deweloperskich. Dzięki temu wszyscy, którzy zajmują się pomocą podczas odbiorów są na bieżąco z tym, co dzieje się podczas budowy stanu deweloperskiego.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, aktualizujemy nasze „manuale” i „checklisty”, co jest niepopularne wśród większości fachowców. Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

c) Nasza usługa jest legalna

Jednym z ważniejszych aspektów, na których nam zależało od początku tworzenia Pewnego Lokalu jest to, że jesteśmy firmą w pełni legalną. Fakt, że płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT), sprawia, iż w razie konieczności możemy zeznawać w sądzie na rzecz naszych klientów. Powyższego nie można powiedzieć o części naszych konkurentów:)

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Mocną stroną naszej firmy jest to, że działają dla nas inżynierowie w całej Polsce. Dzięki temu każdy, komu zależy na czasie jest w stanie dogadać z nami zadowalający termin odbioru. Ważne jest też to, że w razie jakiejkolwiek sytuacji losowej, w której inżynier mający odebrać mieszkanie klienta nie będzie mógł wywiązać się z terminu, może zapewnić innego fachowca, który zrobi to za niego.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

W naszej pracy bardzo ważna jest znajomość prawa. Czasem bez fachowej porady eksperta deweloper ma poczucie wyższości i czuje się dużo pewniej. Naszym zdaniem jest sprawić, by w tej nierównej sytuacji klient miał szansę na sprawiedliwą konfrontację, więc udostępniamy infolinię prawną przed odbiorem i w trakcie. Wsparcie prawnika jest ogromnym atutem Pewnego Lokalu - podobnej oferty usług prawnych "uzupełniających" odbiór techniczny próżno szukać wśród naszych konkurentów.

3. Lista inwestycji na których m.in. odbieraliśmy mieszkania

- Inwestycja Aluzyjna 17, – Deweloper: Yuniversal Podlaski

- Inwestycja – Apartamenty Park Szczęśliwicki Deweloper: Dom Development S.A.

- Inwestycja – Osiedle Cybernetyki 17, Deweloper: Dom Development S.A.

- Inwestycja – Idylla, Deweloper: Dom Development S.A.

- Inwestycja – Żoliborz Artystyczny, Deweloper: Dom Development S.A.

- Inwestycja – Port Żerań, Deweloper: Dom Development S.A.

- Inwestycja – Osiedle przy Arkadii, Deweloper: Dantex Sp. z o.o.

- Inwestycja – Na Mokotowie, Deweloper: Dantex Sp. z o.o.

- Inwestycja – Lubomira 6, Deweloper: Magmillon

- Inwestycja – Nova Królikarnia, Deweloper: Ronson Development Sp. z o.o.

- Inwestycja – Murapol Ordona, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Murapol Jana Kazimierza, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Królewskie Ogrody, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Osiedle Żółwia, Deweloper: P.P.U.H GLIF Sławomir Ziółkowski

- Inwestycja – Wille Wilanów, Deweloper: Novisa Development Sp. Z o.o. Sp.J.

- Inwestycja – Osiedla Verba, Deweloper: Victoria Dom S.A.

- Inwestycja – Willa Odolany, Deweloper: Garden City Development

- Inwestycja – City Lake Apartaments, Deweloper: Best Home Development Sp. z o.o.

4. Jak wyglądają odbiory mieszkań lub odbiory domów od dewelopera z Pewny Lokal

Podczas dobrze przeprowadzonego odbioru, deweloper zostaje najczęściej z kartką (tzw. protokołem odbioru) pełną wytkniętych usterek. Wnikliwy i precyzyjny odbiór wymaga jednak wsparcia doświadczonych inżynierów oraz inspektorów budowlanych. Pewny Lokal pomaga w odbiorze mieszkań i domów z profesjonalistą. Przy odbiorze weryfikujemy zgodność mieszkania lub domu z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Sprawdzamy też, czy wybudowana nieruchomości jest zgodna z Polskimi Normami, a także czy deweloper poprawnie obliczył metraż. Po zamówieniu fachowca, nasz pracownik zadzwoni do Ciebie, żeby umówić szczegółową datę odbioru. Najlepiej przesłać nam od razu standardy wykończenia mieszkania lub domu oraz wszystkie rzuty - bez obaw, jeśli nie wiesz jakie dokumenty przesłać, wyjaśnimy Ci to przez telefon i potwierdzimy e-mailem. Podczas odbioru nasz inżynier lub inspektor budowlany sprawdzi ściany, tynki, instalacje, okna, drzwi, a także wszystkie elementy mieszkania, które mogą okazać się wadliwe. Zamów odbiór z Pewny Lokal - jesteś w bezpiecznych rękach!

5. Odbiory mieszkań Warszawa (cena, cennik)

Zamówienie usługi odbioru mieszkania lub domu od dewelopera w naszej firmie jest bardzo proste. Wystarczy, że wypełnisz formularz z rezerwacją terminu na naszej stronie internetowej lub formularz z zamówieniem usługi. Możesz też skontaktować się z naszą infolinią (797 014 014) lub naszego formularza kontaktowego. Pewny Lokal to nie tylko usługi techniczne, ale także prawne. Nasi prawnicy specjalizują się pomocy prawnej w procesie kupna mieszkania. Ich pomoc przydaje się w szczególności podczas samego odbioru mieszkania: może okazać się np. że podczas odbioru pojawi się wątpliwość dotycząca poszczególnych przepisów ustawy deweloperskiej - w takiej chwili prawnicy Pewnego Lokalu chętnie pomogą i razem z naszym inżynierem wypracują rozwiązanie, które skutecznie zabezpiecza Twoje interesy przy kupnie mieszkania. Więcej informacji i szczegółach o odbiorach mieszkań możesz znaleźć na naszej stronie z poradami. Zobacz nasze artykuły dotyczące odbioru mieszkania, np.: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań w Warszawie najlepiej wykonać z Pewnym Lokalem!

6. Opinie z odbiorów mieszkań w Warszawie

Pewny Lokal jest największą firmą w Polsce wyspecjalizowaną w odbiorach mieszkań od dewelopera. W Warszawie wykonujemy kilkaset odbiorów mieszkań miesięcznie. Jesteśmy przy okazji firmą, która ma zdecydowanie najwięcej pozytywnych opinii od swoich klientów. Mamy już ich setki, podczas, gdy największy konkurent ma ich ok. 20-30. Poniżej zamieszczamy przykładowe opinie naszych klientów na terenie Warszawy.

Pani Dominika, zamówiła usługę odbioru technicznego mieszkania:

"Polecam w 100% ! Sprawnie, profesjonalnie i rzetelnie. Pani z firmy przy odbiorze mieszkania wskazała usterki niewidoczne dla laika. Poza tym sympatycznie i cena niewygórowana."

Pan Adam, odbiór mieszkania w Warszawie:

"Korzystaliśmy z narzeczoną ze wsparcia przy odbiorze technicznym. Super profesjonalnie, bardzo szybki kontakt! Szczerze polecam."

Pan Kamil, korzystał z usługi odbioru technicznego:

"Profesjonalna obsługa, rzetelnie przeprowadzony odbiór, zdecydowanie polecam. 5 gwiazdek!"

Pan Grzegorz, zamówił odbiór mieszkania od dewelopera w Warszawie:

"Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim, którzy nie czują się na siłach samodzielnie dokonać odbioru."

Poniżej opinia kolejnego pana Grzegorza, który zamówił usługę odbioru technicznego mieszkania w stolicy:

"Pełen profesjonalizm. Dzięki Panu Maciejowi, odbiór techniczny odbył się bez problemu. Znaleziono sporo drobnych usterek, których nie wykrył deweloper. Polecam!"

Opinia Pani Iwony, klientki od odbioru mieszkania:

"Ja także odbierałam mieszkanie od dewelopera. Usługa została wykonana profesjonalnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń."

Pani Wioletta pochwaliła z kolei nasze ceny odbiorów mieszkań:

"Bardzo rzetelna i profesjonalna firma. Można wynegocjować bardzo korzystna cenę. Polecam."

Pan Kamil docenił w swojej opinii naszą infolinię pomagającą przy odbiorze mieszkania

"Bardzo fajnie. Odbiór przeprowadzony fachowo, ze wszystkimi urządzeniami. Podczas odbioru działa również "infolinia" prawna gdzie można zadzwonić w sprawie podpisania protokołu itp."

Na sam koniec opinia pani Urszuli, która razem z nami wykonała odbiór domu:

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w odbiorze naszego domu. Polecamy za szybkość obsługi- z dnia na dzień umówiony termin odbioru. Polecamy za profesjonalizm - znalezienie szczegółów, których sami byśmy nie znaleźli. Polecamy za wysoki poziom kultury Inspektora odbierającego z nami dom oraz za profesjonalny sposób rozmowy z deweloperem."

Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie, klientom, którym pomogliśmy w odbiorze mieszkania.

7. Krótka historia warszawskich mieszkań

W porównaniu do innych polskich miast, Warszawa została najbardziej dotknięta przez drugą wojnę światową. Wiązało się to z koniecznością przebudowy większości miasta, w szczególności Śródmieścia oraz Woli. Naziści praktycznie zrównali z ziemią przedwojenną dzielnicę żydowską, w której znajdowało się getto: na jej miejsce praktycznie od zera zbudowano Muranów. Zabudowa mieszkalna Warszawy dzieli się więc na stare ceglane kamienice (Śródmieście, Wola, Mokotów, część Ochoty i Pragi Północ), kamienice powojenne (początkowo budowane również przez komunistów, np. na Muranowie, Śródmieściu i Mokotowie) oraz zabudowę blokową.

Wśród warszawskich bloków początkowo dominowały budynki o tzw. konstrukcji żelbetowej oraz bloki budowane w technologii lanego betonu (tak wygląda całe „Osiedle za Żelazną Bramą” położone pomiędzy Wolą a Śródmieściem). Z czasem komuniści zdecydowali się na tańsze bloki z tzw. wielkiej płyty – powstały one przede wszystkim na Ursynowie i Służewiu. To ursynowskie blokowisko stało się tłem dla popularnego serialu „Alternatywy 4”. Bloki były też wznoszone na dzielnicach obrzeżnych, np. dalszych częściach warszawskiej Woli, takich jak Młynów. Lata dziewięćdziesiąte wiążą się z rozkwitem warszawskiej deweloperki. Na początku lat 90 wiele budynków pojawiło się w szczególności na Woli oraz Pradze Południe. W tej pierwszej dzielnicy deweloperzy uzupełniali tzw. plomby, czyli dziury pomiędzy zniszczonymi kamienicami, a Praga Południe oferowała po prostu duże połacie niezagospodarowanego terenu. W latach 2000 zaczęto wznosić coraz wyższe budynki mieszkalne takie jak np. Łucka City firmy deweloperskiej JW Construction, jeden z najwyższych budynków stolicy znajdujący się na wolskim Mirowie (estetyka „wieży” jest zresztą kwestionowana przez wielu entuzjastów warszawskiej architektury). W nowym millenium deweloperzy zaczęli też wznosić wielkie osiedla, często grodzone. Do sztandarowych przykładów należy np. zamknięte osiedle Marina Mokotów. Do najpopularniejszych i największych firm deweloperskich w Warszawie należą np. Robyg oraz Dom Development. Żeby sprawdzić stan techniczny lub odebrać mieszkanie deweloperskie w Warszawie najlepiej skorzystać z usług Pewny Lokal.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowany naszymi usługami odbioru mieszkania w Warszawie, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią: 797 014 014.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 246 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Warszawie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Znamy się na prawie mieszkaniowym. Sporządzamy raporty o stanie prawnym nieruchomości oraz o umowach.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Warszawie

Nasi fachowcy przy pomocy profesjonalnego sprzętu sprawdzą stan techniczny mieszkania od dewelopera.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz