Odbiór mieszkania i domu Warszawa

W 2018 r. już klientów!
średnia 5 ze 128 opinii w Google opinie
średnia 5 z 60 opinii w serwisie Facebook

Napisali o nas

Odbiór mieszkania i odbiór domu z inżynierami i inspektorami budowlanymi Pewny Lokal w Warszawie

Dokonując tak istotnej czynności jak odbiór mieszkania od dewelopera warto zaufać fachowcom Pewny Lokal. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m. in. w inwestycjach takich jak Osiedle Wilno Dom Development S.A. czy Krasińskiego 58 realizowanej przez Home Invest. Z naszych obserwacji wynika, że w Warszawie szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są nierówności na tynkach, a także zły stan balkonów, szczególnie w wysokich budynkach. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Warszawie! Działamy nie tylko w stolicy, ale także w okolicznych miejscowościach (np. Piaseczno, Nowy Dwór Mazowiecki).

Jak wygląda odbiór mieszkania lub domu z Pewny Lokal

Podczas dobrze przeprowadzonego odbioru, deweloper zostaje najczęściej z kartką (tzw. protokołem odbioru) pełną wytkniętych usterek. Wnikliwy i precyzyjny odbiór wymaga jednak wsparcia doświadczonych inżynierów oraz inspektorów budowlanych. Pewny Lokal pomaga w odbiorze mieszkań i domów z profesjonalistą. Przy odbiorze weryfikujemy zgodność mieszkania lub domu z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Sprawdzamy też, czy wybudowana nieruchomości jest zgodna z Polskimi Normami, a także czy deweloper poprawnie obliczył metraż. Po zamówieniu fachowca, nasz pracownik zadzwoni do Ciebie żeby umówić szczegółową datę odbioru. Najlepiej przesłać nam od razu standardy wykończenia mieszkania lub domu oraz wszystkie rzuty - bez obaw, jeśli nie wiesz jakie dokumenty przesłać, wyjaśnimy Ci to przez telefon i potwierdzimy e-mailem. Podczas odbioru nasz inżynier lub inspektor budowlany sprawdzi ściany, tynki, instalacje, okna, drzwi, a także wszystkie elementy mieszkania, które mogą okazać się wadliwe. Zamów odbiór z Pewny Lokal - jesteś w bezpiecznych rękach!

Więcej informacji i szczegółach o odbiorach mieszkań możesz znaleźć na naszej stronie z poradami. Zobacz nasze artykuły dotyczące odbioru mieszkania, np.: formalności po odbiorzenarzędzia do odbiorutynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań w Warszawie najlepiej wykonać z Pewnym Lokalem!

Krótka historia warszawskich mieszkań

Stan techniczny kamienic Warszawa

W porównaniu do innych polskich miast, Warszawa została najbardziej dotknięta przez drugą wojnę światową. Wiązało się to z koniecznością przebudowy większości miasta, w szczególności Śródmieścia oraz Woli. Naziści praktycznie zrównali z ziemią przedwojenną dzielnicę żydowską, w której znajdowało się getto: na jej miejsce praktycznie od zera zbudowano Muranów. Zabudowa mieszkalna Warszawy dzieli się więc na stare ceglane kamienice (Śródmieście, Wola, Mokotów, część Ochoty i Pragi Północ), kamienice powojenne (początkowo budowane również komunistów, np. na Muranowie, Śródmieściu i Mokotowie) oraz zabudowę blokową.

Historia warszawskiej deweloperki

Wśród warszawskich bloków początkowo dominowały budynki o tzw. konstrukcji żelbetowej oraz bloki budowane w technologii lanego betonu (tak wygląda całe „Osiedle za Żelazną Bramą” położone pomiędzy Wolą a Śródmieściem). Z czasem komuniści zdecydowali się na tańsze bloki z tzw. wielkiej płyty – powstały one przede wszystkim na Ursynowie i Służewiu. To ursynowskie blokowisko stało się tłem dla popularnego serialu „Alternatywy 4”. Bloki były też wznoszone na dzielnicach obrzeżnych, np. dalszych częściach warszawskiej Woli, takich jak Młynów. Lata dziewięćdziesiąte wiążą się z rozkwitem warszawskiej deweloperki. Na początku lat 90 wiele budynków pojawiło się w szczególności na Woli oraz Pradze Południe. W tej pierwszej dzielnicy deweloperzy uzupełniali tzw. plomby, czyli dziury pomiędzy zniszczonymi kamienicami, a Praga Południe oferowała po prostu duże połacie niezagospodarowanego terenu. W latach 2000 zaczęto wznosić coraz wyższe budynki mieszkalne takie jak np. Łucka City firmy deweloperskiej JW Construction, jeden z najwyższych budynków stolicy znajdujący się na wolskim Mirowie (estetyka „wieży” jest zresztą kwestionowana przez wielu entuzjastów warszawskiej architektury). W nowym millenium deweloperzy zaczęli też wznosić wielkie osiedla, często grodzone. Do sztandarowych przykładów należy np. zamknięte osiedle Marina Mokotów. Do najpopularniejszych i największych firm deweloperskich w Warszawie należą np. Robyg oraz Dom Development. Żeby sprawdzić stan techniczny lub odebrać mieszkanie deweloperskie w Warszawie najlepiej skorzystać z usług Pewny Lokal.

Remont kamienicy w Warszawie

Wraz z tworzeniem osiedlowych molochów, w stolicy rozpoczął się także nowy trend: kupowanie mieszkań w podniszczonych kamienicach a następnie ich remont: głównie na Powiślu, starej Pradze i Mokotowie. Takie remonty są często czasochłonne i wiążą się z wieloma niespodziankami (np. okazuje się, że nie da się wyburzyć niektórych ścian bo są one działowe albo należy wymienić całą instalację energetyczną, bo nie byłaby ona w stanie obsługiwać projektowanych sprzętów energetycznych). Na szczęście w Warszawie większośc budynków podłączona jest do miejskiej sieci ciepłowniczej – wyjątek stanowi jednak część kamienic na Pradze Północ – tam ogrzewanie może okazać się np. gazowe. Przed potencjalnym remontem mieszkania w Warszawie tym lepiej sprawdzić jego stajn techniczny je korzystając z usług Pewny Lokal.

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Warszawie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Znamy się na prawie mieszkaniowym. Sporządzamy raporty o stanie prawnym nieruchomości oraz o umowach.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Warszawie

Nasi fachowcy przy pomocy profesjonalnego sprzętu sprawdzą stan techniczny mieszkania od dewelopera.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Sprawdzamy też księgi wieczyste

Zobacz

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz