Ekspertyzy budowlane z Pewny Lokal

Ekspertyza budowlana to ocena stanu nieruchomości poparta badaniami i wyliczeniami przygotowana przez odpowiedniego specjalistę. To jak szczegółowa ma być ekspertyza tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji osoby zainteresowanej takim dokumentem.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści

1. Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę budowlaną?
2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów
3. Potrzebujesz pomocy rzeczoznawcy?

1. Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę budowlaną?

Ekspertyza budowlana to opracowanie zawierające ustalenia dotyczące określonego obiektu budowlanego. Dokładnie określa stan istniejącego budynku tj. przyczyny i skutki nieprawidłowości w konstrukcji i instalacjach a także zalecenia w jaki sposób można usunąć usterki. W przypadku kiedy chcesz kupić nieruchomość warto poprosić fachowca o to by wydał ekspertyzę. Dzięki temu masz pewność, że inwestujesz środki w obiekt o stabilnej konstrukcji. Koszt takiej ekspertyzy jest niewspółmierny do strat jakie hipotetycznie mogą się ujawnić w późniejszym użytkowaniu budynku.

Ekspertyza przyda się gdy chcemy wykonać modernizację budynku lub zmienić jego sposób użytkowania. Taka opinia będzie wtedy konieczna, gdyż jest to związane z wymogami ustanowionymi przez prawo budowlane. Zdecydowanie warto zamówić ekspertyzę budowlaną jeżeli planujemy wstąpić z deweloperem w spór przed sądem albo chcemy mieć dowód w celu uzyskania od spółdzielni pieniędzy na remont budynku. Informacja o stanie budynku sporządzona przez fachowca ma większe znaczenie niż własna ocena. Warto tutaj zaznaczyć, że opinia techniczna i ekspertyza to nie to samo. Opinię techniczną może wykonać technik posiadający uprawnienia budowlane lub doświadczony inżynier. Z kolei ekspertyzy techniczne wymagają już kontaktu z firmą specjalizującą się w takich właśnie usługach.

2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów

Firma Pewny Lokal współdziała z rzeczoznawcami budowlanymi na terenie całej Polski. Eksperci mają doświadczenie w sporządzaniu ekspertyz na potrzeby sporów sądowych.

3. Potrzebujesz pomocy rzeczoznawcy?

Odpowiedniego specjalistę pomoże Ci znaleźć firma Pewny Lokal. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie i przypisujemy do odpowiedniego partnera z którym współdziałamy i mamy pewność, że będzie w stanie indywidualnie podejść do każdego odbioru mieszkania lub domu. Nasi prawnicy natomiast pomogą Ci podczas analizy umowy deweloperskiej. Zadzwoń pod 797 014 014 lub wyślij mail na kontakt@pewnylokal.pl a na pewno pomożemy znaleźć odpowiednią osobę. 

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 59 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka