Zarezerwuj odbiór

Ekspertyzy budowlane z Pewny Lokal

Ekspertyza budowlana to ocena stanu nieruchomości poparta badaniami i wyliczeniami przygotowana przez odpowiedniego specjalistę. To jak szczegółowa ma być ekspertyza tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji osoby zainteresowanej takim dokumentem.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę budowlaną?

Ekspertyza budowlana to opracowanie zawierające ustalenia dotyczące określonego obiektu budowlanego. Dokładnie określa stan istniejącego budynku tj. przyczyny i skutki nieprawidłowości w konstrukcji i instalacjach a także zalecenia w jaki sposób można usunąć usterki. W przypadku kiedy chcesz kupić nieruchomość warto poprosić fachowca o to by wydał ekspertyzę. Dzięki temu masz pewność, że inwestujesz środki w obiekt o stabilnej konstrukcji. Koszt takiej ekspertyzy jest niewspółmierny do strat jakie hipotetycznie mogą się ujawnić w późniejszym użytkowaniu budynku.

Ekspertyza przyda się gdy chcemy wykonać modernizację budynku lub zmienić jego sposób użytkowania. Taka opinia będzie wtedy konieczna, gdyż jest to związane z wymogami ustanowionymi przez prawo budowlane. Zdecydowanie warto zamówić ekspertyzę budowlaną jeżeli planujemy wstąpić z deweloperem w spór przed sądem albo chcemy mieć dowód w celu uzyskania od spółdzielni pieniędzy na remont budynku. Informacja o stanie budynku sporządzona przez fachowca ma większe znaczenie niż własna ocena. Warto tutaj zaznaczyć, że opinia techniczna i ekspertyza to nie to samo. Opinię techniczną może wykonać technik posiadający uprawnienia budowlane lub doświadczony inżynier. Z kolei ekspertyzy techniczne wymagają już kontaktu z firmą specjalizującą się w takich właśnie usługach.

Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów

Firma Pewny Lokal współdziała z rzeczoznawcami budowlanymi na terenie całej Polski. Eksperci mają doświadczenie w sporządzaniu ekspertyz na potrzeby sporów sądowych.

Potrzebujesz pomocy rzeczoznawcy?

Odpowiedniego specjalistę pomoże Ci znaleźć firma Pewny Lokal. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie i przypisujemy do odpowiedniego partnera z którym współdziałamy i mamy pewność, że będzie w stanie indywidualnie podejść do każdego odbioru mieszkania lub domu. Nasi prawnicy natomiast pomogą Ci podczas analizy umowy deweloperskiej. Zadzwoń pod 797 014 014 lub wyślij mail na kontakt@pewnylokal.pl a na pewno pomożemy znaleźć odpowiednią osobę. 

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 39 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka