Ekspertyzy budowlane z Pewny Lokal

Ekspertyza budowlana to ocena stanu nieruchomości poparta badaniami i wyliczeniami przygotowana przez odpowiedniego specjalistę. To jak szczegółowa ma być ekspertyza tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji osoby zainteresowanej takim dokumentem.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)? Pewny Lokal to prawnicy i inżynierowie specjalizujący się w nieruchomościach.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści

1. Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę budowlaną?
2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów
3. Potrzebujesz pomocy rzeczoznawcy?

1. Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę budowlaną?

Ekspertyza budowlana to opracowanie zawierające ustalenia dotyczące określonego obiektu budowlanego. Dokładnie określa stan istniejącego budynku tj. przyczyny i skutki nieprawidłowości w konstrukcji i instalacjach a także zalecenia w jaki sposób można usunąć usterki. W przypadku kiedy chcesz kupić nieruchomość warto poprosić fachowca o to by wydał ekspertyzę. Dzięki temu masz pewność, że inwestujesz środki w obiekt o stabilnej konstrukcji. Koszt takiej ekspertyzy jest niewspółmierny do strat jakie hipotetycznie mogą się ujawnić w późniejszym użytkowaniu budynku.

Ekspertyza przyda się gdy chcemy wykonać modernizację budynku lub zmienić jego sposób użytkowania. Taka opinia będzie wtedy konieczna, gdyż jest to związane z wymogami ustanowionymi przez prawo budowlane. Zdecydowanie warto zamówić ekspertyzę budowlaną jeżeli planujemy wstąpić z deweloperem w spór przed sądem albo chcemy mieć dowód w celu uzyskania od spółdzielni pieniędzy na remont budynku. Informacja o stanie budynku sporządzona przez fachowca ma większe znaczenie niż własna ocena. Warto tutaj zaznaczyć, że opinia techniczna i ekspertyza to nie to samo. Opinię techniczną może wykonać technik posiadający uprawnienia budowlane lub doświadczony inżynier. Z kolei ekspertyzy techniczne wymagają już kontaktu z firmą specjalizującą się w takich właśnie usługach.

2. Pewny Lokal zapewnia usługi specjalistów

Firma Pewny Lokal współdziała z rzeczoznawcami budowlanymi na terenie całej Polski. Eksperci mają doświadczenie w sporządzaniu ekspertyz na potrzeby sporów sądowych.

3. Potrzebujesz pomocy rzeczoznawcy?

Odpowiedniego specjalistę pomoże Ci znaleźć firma Pewny Lokal. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie i przypisujemy do odpowiedniego partnera z którym współdziałamy i mamy pewność, że będzie w stanie indywidualnie podejść do każdego odbioru mieszkania lub domu. Nasi prawnicy natomiast pomogą Ci podczas analizy umowy deweloperskiej. Zadzwoń pod 797 014 014 lub wyślij mail na kontakt@pewnylokal.pl a na pewno pomożemy znaleźć odpowiednią osobę. 

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Jak sprawdzić inwestycję deweloperską?

Zachęcamy do obejrzenia filmu o sprawdzeniu inwestycji deweloperskiej.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 46 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka