Oględziny mieszkania na rynku wtórnym

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Oględziny mieszkania na rynku wtórnym | 797 014 014

Sprawdzenie stanu technicznego mieszkania z rynku wtórnego to bardzo ważna kwestia. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości?

Zamów audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym!

 • Średnio wykrywamy w nieruchomości 16 usterek.
 • Dzięki naszym audytom prawno-technicznym sprzedawcy schodzą z ceny nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność, pomoc nawet w 24 h.

Przymierzając się do zakupu mieszkania z rynku wtórnego należy dokładnie sprawdzić stan techniczny nieruchomości. Jak tego dokonać, nie znając się na kwestiach budowlanych? Pomocne może być skorzystanie z usługi wykwalifikowanego inżyniera. Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Wystarczy szybki „rzut oka” na dowolny portal z ofertami nieruchomości z rynku wtórnego, aby przekonać się jak wiele mieszkań dostępnych jest na rynku. Niestety nie każda nieruchomość jest w idealnym stanie. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego musimy zastanowić się czy mamy dostateczną wiedzę na temat stanu technicznego nieruchomości? Jeżeli nie jesteśmy w stanie określić tego sami to zwróćmy się o pomoc do fachowca. Dzięki kompleksowej ocenie stanu nieruchomości poznamy jej wady, będziemy wiedzieć jakie koszty będą nas czekały, aby doprowadzić mieszkanie do należytego stanu. Warto też, aby inżynier sporządził dla nas całościowy raport z przeglądu, dzięki czemu będziemy w stanie negocjować cenę ze sprzedającym. Taki dokument jest świetną „kartą przetargową” przy negocjacjach ceny.

Elementy do sprawdzenia – na co zwrócić uwagę?

Kupując nieruchomość z rynku wtórnego musimy mieć świadomość, że inaczej będziemy oceniać mieszkanie w zabytkowej kamienicy, a inaczej dom w stanie deweloperskim, ale sprzedawany z drugiej ręki. Ciężko wymagać, aby wiekowa nieruchomość była w idealnym stanie, chyba że niedawno przeszła generalny remont. Dobry fachowiec jest w stanie wyszukać usterki, które sprawią, że codzienne użytkowanie nieruchomości będzie bardzo uciążliwe lub wręcz niebezpieczne. Za pomocą kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie sprawdzić czy gdzieś nie ma śladów wilgoci, ognisk korozji biologicznej. Jeżeli w mieszkaniu jest grzyb trzeba wiedzieć, że pozbycie się go nie będzie łatwe.

Innym elementem, który jest bardzo istotny są mostki termiczne. Nie jest to element, który tak jak grzyb naraża nasze zdrowie, ale zagraża mocno naszemu portfelowi. Jeżeli w budynku występują mostki termiczne, czyli miejsca ucieczki ciepła z mieszkania będzie się to wiązało ze wzrostem rachunków za ogrzewanie nawet o 100%.

Ważną kwestią podczas oględzin mieszkania na rynku wtórnym jest sprawdzenie powierzchni. Musimy wiedzieć czy oferujący nie próbuje nam sprzedać mniejszego mieszkania, niż jest to określone w ogłoszeniu. Fachowiec, który dokona audytu powinien być wyposażony w dalmierz laserowy, dzięki któremu dokładnie zweryfikuje metraż nieruchomości.

Dobry inżynier sprawdzając nieruchomość z rynku wtórnego określi nam też takie kwestie, o których wiele osób zapomina np. zasięg telefonii komórkowej u poszczególnych operatorów. Kwestia ta wydaje się prozaiczna, ale będzie miała duży wpływ na użytkowanie nieruchomości.

Raport z rynku wtórnego

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Tak jak wspominaliśmy na początku bardzo ważnym dokumentem jest raport z przeglądu nieruchomości. Jak powinien być skonstruowany taki dokument? Przede wszystkim warto, aby był napisany fachowym językiem, ale zrozumiałym jednocześnie dla osoby nie związanej z branżą budowlaną. Raport powinien być podzielony na sekcje np:

 • Informacje ogólne
 • Instalacje
 • Elementy wykończeniowe

 

Miejmy świadomość, że być może dokument będzie nam potrzebny do negocjacji ceny ze sprzedającym. Warto więc dobrze zapoznać się z przygotowanym raportem, aby dokładnie wiedzieć gdzie istnieje dla nas „pole negocjacyjne”. Oczywiście negocjując cenę należy być ostrożnym, ponieważ zbytnie wytykanie błędów może zniechęcić sprzedającego. Pamiętajmy, że sprzedawca jest często sentymentalnie związany z nieruchomością.

Świadome kupowanie – miłe mieszkanie

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego nie kupujmy kota w worku. Bardzo często zakup nieruchomości jest inwestycją życia i warto przed zakupem dobrze sprawdzić czy nie ściągamy sobie problemów. Koszty związane z naprawą usterek, których nie zauważyliśmy są bardzo duże. Na szczęście sprawdzanie nieruchomości przed zakupem staje się coraz popularniejsze. Statystyki w tym temacie są bardzo budujące, a coraz więcej Klientów decyduje się na świadomy zakup. Pamiętajmy, że zlecenie sprawdzenia nieruchomości specjaliście wyposażonemu w komplet potrzebnego sprzętu pozwoli nam na spokojniejsze użytkowanie mieszkania. Zweryfikujmy nieruchomość przed zakupem, a następnie cieszmy się z miłych i spokojnych chwil spędzonych w mieszkaniu.

W celu skorzystania z kompleksowej pomocy w zakresie audytu technicznego zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (tel. 797 014 014), adres e-mail: kontakt@pewnylokal.pl.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, jak sprawdzić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 102 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy inspekcji nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka