Wykończenie domu etapy

Wykończenie domu to proces, który wbrew powszechnej opinii może być przyjemny i satysfakcjonujący. Najważniejsze, żeby dobrze się do niego przygotować.
Chcesz sprawdzić poprawność prac wykonanych przez ekipę remontową?
Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam sprawdzenie ekipy wykończeniowej.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Spis treści:

1. Prace wykończeniowe - etapy
2. Kolejność prac wykończeniowych
3. Aspekty prawne przy wykończeniu domu
4. Odbiór prac wykończeniowych

Tylko odpowiedni plan pracy może sprawić, że unikniesz niepotrzebnego stresu i frustracji. Jakie etapy musisz zaplanować podczas remontu domu?

1. Prace wykończeniowe - etapy

W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, czy wykonasz prace remontowe samodzielnie, czy też zatrudnisz w tym celu ekipę specjalistów. Większość osób nie ma odpowiednich umiejętności oraz czasu, które pozwoliłyby im na samodzielne wykończenie domu. Decydując się na skorzystanie z pomocy ekspertów, musisz pamiętać, że niezwykle ważne jest, aby sprawdzić kompetencje takich osób. Najlepiej poczytać opinie w Internecie, zapytać o wrażenia innych osób, które korzystały  z usług, a także poprosić o portfolio wykonanych dotychczas remontów. Dobra, terminowa ekipa to połowa sukcesu, jeżeli chodzi o sprawne przeprowadzenie metamorfozy domu.

2. Kolejność prac wykończeniowych

Jeśli uda Ci się już wybrać odpowiednie osoby, czas na sporządzenie dokładnego planu pracy. Musisz wiedzieć, jakie etapy są konieczne do wykonania i co będzie występować krok po kroku. Najczęściej wykonywane prace to: malowanie ścian, wymiana płytek, zmiana podłóg, wymiana dachu, malowanie elewacji, stawianie/burzenie ścian działowych czy wymiana instalacji. Od dobrze sporządzonego planu zależy, ile będzie kosztował Cię remont i jak długo potrwa.

3. Aspekty prawne przy wykończeniu domu

Plan gotowy? To dobry moment na podpisanie umowy. Pamiętaj, że dokument musi zawierać nie tylko dane firmy wykonawczej oraz jej przedstawiciela i Twoje dane, ale także pełny zakres prac. Warto dokładnie zapisać w umowie, co powinno zostać wykonane, ponieważ jest to podstawą do późniejszego dochodzenia swoich praw, jeśli cokolwiek poszłoby niezgodnie z planem. Oprócz tego do umowy powinien zostać załączony dokument, podpisany przez kierownika, który zawierać będzie harmonogram prac. Dzięki temu istnieje większa pewność, że konkretne rzeczy uda się wykonać w terminie.

4. Odbiór prac wykończeniowych

Na koniec pozostaje tylko odbiór. Wiele osób ten etap przeraża najbardziej. Dlaczego? Ponieważ jest on obarczony ryzykiem, że któryś z wadliwie wykonanych elementów zostanie przeoczony. Właśnie dlatego warto posiłkować się usługą naszej firmy, która zakłada odbiór prac ekipy remontowej, którą zatrudniłeś. Przeanalizujemy umowę, przeprowadzimy z Tobą kompleksowy wywiad dotyczący tego, co miało być wykonane, a później krok po kroku sprawdzimy jakość i sumienność pracy specjalistów. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie, ponieważ z pewnością otrzymasz efekt, na którym Ci zależało!

Nie obawiaj się remontu wykończeniowego domu. Zaufaj specjalistom i ciesz się sprawnym przeprowadzeniem prac!

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów, a także w przeglądach technicznych mieszkań i budynków. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców przy audycie technicznym nieruchomości. Wykonujemy też badania termowizyjne (mostki termiczne, ogniska korozji itp.). Jedną z popularniejszych usług, które wykonujemy jest audyt prac ekipy remontowej. Dowiedz się więcej o naszych usługach lub zobacz przykładowy raport ze sprawdzenia prac ekipy remontowej/firmy wykończeniowej.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz, z jakim kosztem może wiązać się wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

Obejrzyj rozmowę z przedstawicielem firmy wykończeniowej.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka