Wykończenie mieszkania deweloperskiego krok po kroku

W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania deweloperskiego razem z doświadczonym inżynierem.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym lub audycie technicznym nieruchomości na rynku wtórnym?

Czym jest protokół odbioru mieszkania od dewelopera?

Obejrzyj rozmowę dotyczącą protokołu odbioru.

Z kim warto przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania?

Za parę dni dostaniesz klucze do nowego mieszkania od dewelopera, o czym Ciebie powiadomiono, wzywając do stawienia się w określonym dniu na odbiór końcowy lokalu. Od dawna na ten moment czekałeś/-aś , Twoja ekipa wykończeniowa także przebiera już nogami, bo w kolejce czekają następne zlecenia. Są tak zapracowani, że nie możesz liczyć na ich pomoc przy odbiorze mieszkania. Kto Ci zatem może przyjść z pomocą w tej trudnej i nerwowej chwili? Oczywiście nasi inspektorzy, którzy na odbiór przyjadą wyposażenie w sprzęt niezbędny do określenia, z jakimi ewentualnymi usterkami masz do czynienia w Twoim długo oczekiwanym mieszkaniu. Dopilnują, by wszystko została wpisane w protokole odbioru lokalu. Zostaniesz dodatkowo poinformowany, jakie ewentualne problemy mogą Cię spotkać podczas prac wykończeniowych i jak je rozwiązywać. Np. jak ustrzec się zalania lokalu, awarii prądu albo konfliktu pomiędzy Twoją ekipą wykończeniową a wykonawcami dewelopera usuwającymi usterki w Twoim mieszkaniu. Dowiesz się, jakie wymagania stawiać wynajętym przez Ciebie fachowcom, jak nie nabrać się na rzekome dodatkowe koszty spowodowane stanem lokalu podobno znacząco odbiegającym od oczekiwań ekipy wykończeniowej.

Jakie są zalety odbioru mieszkania z inżynierem?

Czasami sposób wykonania lokalu w tzw. stanie deweloperskim budzi sprzeciw naszych klientów, zwłaszcza, gdy wcześniej nigdy nie widzieli swojego mieszkania i swoje wyobrażenie o nim zbudowali na podstawie uproszczonego planu z oferty dewelopera i ogólnikowego opisu zawartego w tzw. standardzie wykonania. Sprawdzamy podczas odbioru, czy rzeczywiście doszło do reinterpretacji zapisów w umowie i wskazujemy, jak rozwiązać spory na tym tle. Zdarza się, że w trakcie odbioru udzielamy podstawowych porad dot. aranżacji mieszkania, które uwzględniają zastane warunki techniczne, jakie stworzył deweloper. Nasi inspektorzy są także niekiedy proszeni o pomoc w znalezieniu ekipy. Jak z tego wynika, obecność przy odbiorze Twojego mieszkania specjalistów z Pewnego Lokalu może przysporzyć Ci wiele dodatkowych korzyści poza samym wskazaniem usterek.

Odbiór końcowy lokalu i przejęcie kluczy przez jego nabywcę to dopiero początek jego zmagań, których celem jest urządzenie wymarzonego miejsca do życia. Zadbaj, by był to dobry początek i wynajmij naszego inspektora na odbiór lokalu.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów, a także w przeglądach technicznych mieszkań i budynków. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców przy audycie technicznym nieruchomości. Wykonujemy też badania termowizyjne (mostki termiczne, ogniska korozji itp.). Zachęcamy do kontaktu.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 27 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka