Zamów pomoc prawną

Mieszkanie Warszawa dobra lokalizacja

W dzisiejszym artykule skupimy się na cenach nieruchomości z uwzględnieniem dzielnic. Co wpływa na atrakcyjność danej lokalizacji?
Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem lub przy sprawdzeniu wiarygodności i bezpieczeństwa inwestycji?
Poproś o kontakt

Jak znaleźć dobre mieszkanie w Warszawie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy cenią sobie spokojne okolice z dala od zgiełku charakterystycznego dla centrum Warszawy. Inni zaś doceniają możliwość szybkiego dojazdu do najważniejszych punktów miasta. Oczywiście ceny nieruchomości różnią się w zależności od wybranej dzielnicy. Średnia cena za metr kwadratowy z rynku pierwotnego to w przypadku stolicy około 10 tysięcy złotych.

Najdroższe mieszkania znajdują się w następujących dzielnicach:

- Śródmieście, ze względu na bardzo dobrą komunikację (metro, tramwaje, wiele linii autobusowych), wiele punktów handlowych, obecność dworca centralnego, bogatą ofertę restauracyjną – cena za metr kwadratowy to około 14 tysięcy złotych.

- Żoliborz, bliskość centrum miasta, elitarny charakter dzielnicy, ale także wiele miejsc oddalonych od hałasu związanego z ruchem ulicznym, obecność parków, zabytkowe kamienice oraz przestronne apartamenty – cena za metr kwadratowy to około 12 tysięcy złotych.

- Mokotów, ma opinię przyjaznego miejsca do mieszkania, dobra komunikacja z centrum miasta (metro), obecność terenów rekreacyjnych jak np. Pole Mokotowskie – cena za metr kwadratowy to około 11 tysięcy złotych

- Wilanów, wybierany chętnie przez rodziny z dziećmi, duża obecność terenów zielonych, nowoczesne budownictwo, wiele bardzo dobrych restauracji. Minusem dzielnicy jest słaba komunikacja (brak tramwajów, metra) – cena za metr kwadratowy to około 10-11 tysięcy złotych.

- Wola, do niedawna niezbyt atrakcyjna dzielnica w obecnym czasie bardzo zyskuje ze względu na obecność części biurowej. Wiele firm przeniosło tutaj swoje biura z tzw. „Mordoru” zlokalizowanego na Mokotowie. Wkrótce dotrze tutaj metro, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność dzielnicy – cena za metr kwadratowy to około 10-11 tysięcy złotych.

Najtańsze mieszkania znajdują się w następujących dzielnicach:

- Wawer oraz Rembertów, dzielnice znajdują się z dala od centrum miasta. Głównie spotkamy tutaj zabudowę szeregową – cena za metr kwadratowy w tych dwóch dzielnicach to około 7-8 tysięcy złotych.

- Białołęka, duża dzielnica Warszawy położona jednak daleko od centrum miasta. Dzielnica w ostatnim czasie zanotowała wzrost dynamiki rozwoju, powstała np. duża galeria handlowa. Na minus także bardzo duże natężenie wysokich bloków zlokalizowanych blisko siebie. Zielona część dzielnicy posiada słabą komunikację z najważniejszymi punktami miasta – cena za metr kwadratowy to około 7 tysięcy złotych.

- Ursus, dzielnica do niedawna o charakterze przemysłowym. Dawne hale fabryki ciągników Ursus są burzone pod nowe bloki. Mankamentem dzielnicy jest długi dojazd do centrum (nie dotyczy mieszkań zlokalizowanych w pobliżu stacji SKM) – cena za metr kwadratowy to około 8 tysięcy złotych.

Co wpływa na cenę mieszkań w Warszawie?

Praga Północ – metro wpływa na atrakcyjność dzielnicy

Duży wpływ na cenę mieszkań w Warszawie ma metro. Podziemna kolej wpłynęła na duży wzrost cen mieszkań np. na Pradze Północ. Dzielnica jeszcze do niedawna oferowała jedne z najniższych cen mieszkań w stolicy. Praga Północ przez lata miała opinię dzielnicy niebezpiecznej. Raporty policyjne notowały większą niż w innych dzielnicach liczbę kradzieży czy pobić. Oddanie stacji metra diametralnie wpływają na zmianę najbliższej okolicy. Deweloperzy burzą stare, opuszczone kamienice i na ich miejscu stawiają nowe bloki. Bliskość metra powoduje, że deweloperzy sprzedają wszystkie mieszkania w inwestycji w bardzo krótkim czasie.

Ursynów – duża oferta mieszkań z rynku wtórnego

Ursynów jest bardzo atrakcyjną dzielnicy Warszawy. Mimo, że znajduje się daleko od centrum to na swoim terenie posiada aż pięć stacji metra (Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów). Część północna składa się w głównej mierze z bloków z wielkiej płyty. Jest to dobra dzielnica dla osób poszukujących mieszkań z rynku wtórnego. Duże grono nieruchomości jest przeznaczone pod wynajem. Wpływ na to ma obecność dużego ośrodka akademickiego – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Szukając mieszkania w Warszawie mamy bardzo duży wybór. Niestety ceny mieszkań wciąż są bardzo wysokie. Wiele osób ze względu na brak możliwości, aż tak dużego wydatku decyduje się na kupno nieruchomości w podwarszawskich miejscowościach. Ceny mieszkań w Piasecznie, Legionowie, Milanówku czy też Piastowie są o wiele niższe niż w stolicy. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie czy codzienne dojazdy do Warszawy są warte oszczędzenia określonej kwoty przy kupnie nieruchomości.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w zakresie analizy umowy deweloperskiej lub audycie technicznym mieszkania/domu zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (tel. 797 014 014) lub pisząc na adres mailowy – kontakt@pewnylokal.pl

Od niedawna Pewny Lokal oferuje także usługę sprawdzenia standardu technicznego, w którym deweloper zobowiązuje się oddać na rzecz nabywcy mieszkanie lub dom. Mieszkanie „w stanie deweloperskim” może bowiem oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przykładowo „standard deweloperski” może oznaczać zarówno obecność parapetów wewnętrznych, tynków na sufitach, jak i brak tych elementów. Zachęcamy do kontaktu w sprawie inżynieryjnego audytu standardu wykończenia planowanego przez dewelopera dla danego mieszkania/domu/budynku. Analizujemy także standardy „pod klucz”. Zobacz więcej tutaj.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka