Zamów pomoc prawną

Umowa deweloperska załączniki

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej załącznikom do umowy deweloperskiej i omówimy co powinny one zawierać.
Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem lub przy sprawdzeniu wiarygodności i bezpieczeństwa inwestycji?
Poproś o kontakt

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Umowa deweloperska- załączniki

Przy podpisywaniu umowy deweloperskiej podpisujemy również jej załączniki. Najważniejszym- obowiązkowym załącznikiem umowy jest prospekt informacyjny. Z kolei obowiązkowymi załącznikami do prospektu są dwa dokumenty: rzut projektowy oraz tak zwany standard wykończenia lokalu. Poniżej przekazujemy informację dotyczącą aspektów, które powinny się znaleźć w wymienionych załącznikach.

Prospekt informacyjny- czym jest?

Niezwykle ważnym załącznikiem do umowy deweloperskiej jest prospekt informacyjny. To tutaj deweloper zamieszcza informacje związane ze stanem technicznym oraz prawnym sprzedawanej nieruchomości. Deweloper ma obowiązek dołączyć go jako załącznik przed rozpoczęciem sprzedaży lokali- brak tego dokumentu daje więc nabywcy prawo do odstąpienia od umowy deweloperskiej. Prospekt informacyjny zawiera informacje o deweloperze, inwestycji i konkretnej nieruchomości nabywcy mieszkania. Zakres informacji zawartych w prospekcie informacyjnych jest ustawowo określony, muszą być one także przedstawione nabywcy w przejrzystej formie.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, iż prospekt informacyjny jest załącznikiem do umowy deweloperskiej, powinien on być z nią spójny, a każda zmiana wprowadzona w prospekcie powinna zostać odnotowana przez dewelopera i przekazana osobie kupującej mieszkanie. Warto zaznaczyć że podpisywaniu umowy deweloperskiej u notariusza dobrą praktyką jest parafowanie każdej strony załączników. Prospekt informacyjny powinien zawierać dwa dokumenty: rzut projektowy oraz standard wykończenia lokalu.

Rzut projektowy- czym jest?

Pierwszym z dwóch najważniejszych załączników do prospektu informacyjnego jest rzut projektowy lokalu. W tym załączniku deweloper zamieszcza plan kondygnacji z zaznaczeniem lokalu mieszkalnego. Obowiązkowo deweloper musi więc umieścić zarówno lokalizację lokalu w budynku na określonej kondygnacji, jak i wnętrze nieruchomości z zaznaczeniem pomieszczeń składających się na konkretny lokal.

Standard wykończenia- co zawiera?

Kolejnym obowiązkowym załącznikiem umowy deweloperskiej jest standard wykończenia lokalu- dokument, który precyzuje z jakich elementów deweloper zobowiązuje się wykończyć sprzedawane mieszkanie. W dokumencie powinny znaleźć się informacje dotyczące zużytych materiałów oraz urządzeń- ich rodzaju oraz jakości (np. klasy tynków).

W firmie Pewny Lokal pomagamy w analizie umowy deweloperskiej, analizujemy także załączniki do umowy. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w analizie dokumentacji prawnej zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem kontakt@pewnylokal.pl lub telefonicznego, dzwoniąc na naszą infolinię 797 014 014.

Pewny Lokal to kancelaria specjalizująca się w analizie umów deweloperskich i pomocy nabywcom w kupnie mieszkania od dewelopera. Działamy w całej Polsce i mamy najwięcej pozytywnych opinii w internecie. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Zobacz, dlaczego warto zlecić analizę umowy deweloperskiej profesjonalistom.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Dowiedz się, jak podpisać umowę deweloperską.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 5 opinii.

Czym jest ustawa deweloperska?

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu na temat umowy deweloperskiej.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka