Jak znaleźć ekipę remontową

Wybór ekipy budowlanej do wykończenia lub remontu mieszkania czy domu nie jest łatwą sprawą. Ale można sobie z tym poradzić – trzeba tylko podejść do tej operacji spokojnie i metodycznie.
W 2019 r. klientów!

Szukasz ekipy remontowej?
Zostaw numer, oddzwonimy w ciągu 180 sekund!

Zobacz naszą ofertę remontów i wykończeń: zobacz ofertę
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

26 kwietnia 2018

Jak znaleźć zaufaną ekipę remontową?

Projekt i zakres prac remontowych

Przed przystąpieniem do szukania ekipy remontowej najlepiej wykonać projekt wykończenia lub przebudowy mieszkania, a co najmniej przygotować precyzyjny spis prac, jakie mają zostać wykonane podczas remontu. Pozwoli nam to jasno określić zakres prac budowlanych podczas rozmów z potencjalnymi wykonawcami oraz porównanie przygotowanych ofert.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Porównanie ofert ekip remontowych

Poszukiwanie firm budowlanych warto rozpocząć od tzw. poczty pantoflowej – czyli popytać wśród znajomych o firmę godną polecenia lub o takie, których raczej należy się wystrzegać, poczytać opinie w internecie. Dobrze wybrać kilka firm, spotkać się z przedstawicielem każdej z nich w mieszkaniu lub w domu, omówić z nim projekt lub wykonany spis prac.

Jedna czy kilka ekip remontowych

Ważną sprawą podczas szukania i wyboru firm, jest podjęcie decyzji, czy szukamy jednej firmy, która podejmie się wykonania całego zakresu prac czy do każdej branży szukać innej firmy. Może to mieć bardzo duży wpływ na jakość wykonywanych prac oraz sposób ich prowadzenia. Wybór jednej firmy, która podejmuje się wykonania całego zakresu prac pozwoli nam uniknąć nieporozumień między firmami oraz zagwarantuje podjęcie odpowiedzialności za całość wykonanych prac przez jedną jednostkę.

Kosztorys remontu

Każda z wybranych przez nas firm na podstawie projektu lub przygotowanego zakresu prac powinna wykonać kosztorys, który będzie podstawą do porównania ofert firm. Ważne jest, aby przygotowane przez firmy oferty zawierały opis prac, które zostały wycenione aby można było przestawione kosztorysy porównać.

Termin

Termin wykonania określonego zakresu prac, poza ceną, jest jednym z istotniejszych parametrów wpływających na naszą decyzję. Pamiętajmy jednak, że pewne procesy budowlane wymagają czasu i nie wolno ich przyspieszać. Ważną kwestią, dotyczącą również terminu wykonania jest bieżąca kontrola postępu i jakości wykonywanych prac.

Referencje firmy budowlanej

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze jednej firmy remontowej, której powierzymy wykonanie prac, warto również poprosić firmę o referencje, obejrzeć dotychczas wykonane przez tą ekipę prace, porozmawiać z poprzednimi klientami firmy.

Materiały budowlane

Bardzo istotne jest również ustalenie z potencjalnym wykonawcą kwestii, która ma istotny wpływ na cenę – zaopatrzenia w materiały budowlane. Niektóre z firm załatwiają tą kwestie we własny zakresie, inne oczekują tego od inwestora.

Umowa z firmą remontową

Niezbędnym elementem, kończącym etap wyboru firmy budowlanej, jest spisanie umowy na wykonanie prac. Koniecznie należy zawrzeć w niej szczegółowo opisany zakres wykonywanych prac, cenę za wykonanie prac, termin, etapy płatności, oraz kary umowne za niedotrzymanie postanowień umowy.

Źle wykonany remont? Jak sprawdzić firmę remontową?

Nawet stosując do powyższych rad może okazać się, że będziesz miał problem z firmą remontową. Błędy, wady, usterki, źle wykonane prace remontowe to bardzo częsta zmora właścicieli mieszkań lub domów. W sytuacji, kiedy potrzebujesz wsparcia doświadczonego fachowca, aby sprawdzić prace wykonane przez swoją ekipę przedzwoń do Pewny Lokal pod 797 014 014. Nasz inżynier dokładnie zweryfikuje jakość wykonanych prac, wyłapie ewentualne usterki i zapisze je w szczegółowym protokole, który pomoże Ci w negocjacjach z ekipą remontową lub przy ewentualnym sporze. Pomożemy także podczas odbioru mieszkaniadomu oraz w analizie umowy deweloperskiej.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 43 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin