Ekologiczne rozwiązania na osiedlach deweloperskich

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Ekologiczne rozwiązania w budownictwie - co oferują deweloperzy?

Ekologiczne osiedla z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Niewątpliwie jest to związane ściśle z obecnie panującym trendami w zrównoważonym budownictwie. Trendy te wykorzystują również deweloperzy, projektując nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Nie każdy jednak wie, czym jest i jak wyglądają owe nowoczesne, ekologiczne i zrównoważone budownictwo polskich deweloperów. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, jakie ekologiczne rozwiązania w budownictwie możemy znaleźć na rynku pierwotnym w Polsce i na świecie.

Potrzebujesz pomocy przy odbiorze nieruchomości od dewelopera?

Zamów fachową pomoc w odbiorze z Pewny Lokal!

 • Nie da się sprawdzić odbieranego mieszkania lub domu bez profesjonalnego, atestowanego (i drogiego!) sprzętu pomiarowego oraz znajomości norm.
 • Naprawa usterek w standardowym mieszkaniu kosztuje średnio 30 000 zł — jeśli usterki zostaną zgłoszone podczas odbioru, to naprawi je deweloper.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki w Twoim mieszkaniu. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie.
Duża dyspozycyjność.

Rezerwuj online

W jaki sposób deweloperzy oddziaływają na gospodarkę lokalną?

W tej kwestii deweloperzy oddziaływają na gospodarkę lokalną na kilku płaszczyznach.

 • Zapewniają miejsca pracy.
 • Wspierają lokalne przedsiębiorstwa.
 • Wpływają na warunki demograficzno-socjalne.

Jeżeli chodzi o miejsca pracy, wielu deweloperów zatrudnia na miejscu osoby odpowiedzialne za obsługę kupujących, czy też samych budynków. Z kolei przez wspieranie lokalnych przedsiębiorstw należy rozumieć na przykład zlecenie budowy ekologicznego osiedla lokalnej firmie budowlanej. Ponadto wokół osiedli tworzonych przez deweloperów, często powstają małe, osiedlowe biznesy, takie, jak sklepy spożywcze. Dzięki temu zyskują obie strony. Deweloper może w ten sposób obniżyć koszty budowy, z kolei lokalne firmy budowlane mają zapewnione stosunkowo stabilne źródło dochodu. Gospodarka lokalna może dzięki deweloperom zyskać również na płaszczyźnie demograficzno-socjalnej. Lokalne firmy bowiem do rozwoju potrzebują pracowników, a ci z kolei muszą gdzieś mieszkać. Firmom łatwiej jest pozyskać ludzi do pracy, kiedy mają oni w okolicy zapewnione odpowiednie warunki mieszkaniowe. Aczkolwiek działa to również i w drugą stronę. W miejscowościach gdzie jest praca, tam deweloperzy zdecydowanie częściej stawiają nowe, ekologiczne osiedla mieszkaniowe.

Nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych

Nowoczesne osiedla domów jednorodzinnych w dużej mierze budowane są w zrównoważony sposób, łącząc ekologię z funkcjonalnością. Zdaje się to być w dużej mierze podyktowane coraz większą świadomością społeczeństwa. W przypadku domków jednorodzinnych objawia się to w zastosowaniu poniższych technologii. 

 • Deweloperzy stawiają na fotowoltaikę oraz rekuperację. Dzięki nim można po pierwsze ograniczyć wydatki związane energią elektryczną oraz ogrzewaniem. Po drugie, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, generują one znacznie mniej pyłów oraz CO2, co ma pozytywny wpływ na środowisko
 • Budowa specjalnych zbiorników na deszczówkę. Jej nadmiar można wykorzystać do podlewania roślin w czasie suszy. Dzięki nim można również obniżyć tak zwany podatek deszczowy, który jest uzależniony od powierzchni dachu.

Jeżeli zaś chodzi o funkcjonalność, w przypadku nowoczesnych ekologicznych osiedli, deweloperzy coraz częściej stawiają na swobodny dojazd do domów. W przypadku osiedli domów jednorodzinnych coraz rzadszym widokiem są wąskie uliczki, na których ciężko jest wyminąć się dwóm jadącym w przeciwnych kierunkach samochodom. Zyskują na popularności również place zabaw dla dzieci, co niewątpliwie jest dużym plusem w przypadku, gdy dom jednorodzinny nie ma ogródka lub jest on zbyt mały.


Fotowoltaika na dachu — to ekologiczne rozwiązanie w budownictwie.Deweloperzy stawiają na rekuperację i właśnie fotowoltaikę na osiedlach domów jednorodzinnych w Polsce. Jak to wygląda na świecie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.


Osiedla ekologiczne na świecie

Niestety, jeżeli chodzi o ekologiczne osiedla, Polska wciąż jest w tyle, zwłaszcza jeżeli chodzi o Europę Zachodnią. Doskonałym przykładem może być tutaj Szwecja. Kraj ten bowiem w ogromnej mierze stawia po pierwsze na recykling, po drugie na odnawialne źródła energii. Jeżeli o nie chodzi, to sporą popularnością cieszy się w Szwecji energia geotermalna, która wykorzystywana jest do ogrzewania domów. Jednak w tej kwestii o krok dalej poszła Islandia. Tutaj bowiem od wieków w domach jednorodzinnych energia cieplna pochodząca z wnętrza ziemi, wykorzystywana jest do przygotowywania posiłków. Innym ciekawym przykładem ekologicznego osiedla, jest inwestycja wybudowana we włoskim Turynie. Dzięki systemowi specjalnych filtrów wykorzystuje ona deszczówkę również do celów spożywczych. Ponadto na jego terenie znajduje się ponad 150 drzew, 50 krzewów, które dziennie produkują 150 tysięcy litrów czystego tlenu. Co więcej, według wielu opinii osiedle to cechuje  designerski wygląd. Przy jego budowie wykorzystano bowiem materiały pochodzenia naturalnego, takie, jak chociażby drewno.

Dlaczego warto zlecić odbiór techniczny dom na ekologicznym osiedlu?

Darmowy poradnik Odbioru technicznego od dewelopera
tutorial cover
Darmowy poradnik Odbioru technicznego od dewelopera Podaj telefon, na który wyślemy link
Kliknij po więcej darmowych poradników

Odbiór techniczny jest jedną z ważniejszych czynności, jakie powinniśmy wykonać, przed odebraniem kluczy do domu. W tym wypadku nie ma znaczenia, czy mówimy zwykłym domu, czy też znajdującym się na ekologicznym osiedlu. Bardzo często bowiem okazuje się, że nowo wybudowany dom, ma szereg wad technicznych, które często nie są widoczne gołym okiem. Jak więc można tego uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem może się okazać zlecenie odbioru technicznego domu naszym inżynierom z firmy Pewny Lokal. Dzięki ich wiedzy, doświadczeniu, oraz specjalistycznym narzędziom, bez problemu wykryją oni wszelkie usterki, w tym również te, których nie widać gołym okiem. Następnie sporządzają oni protokół odbioru technicznego domu, zawierający listę wszystkich wykrytych usterek. Na podstawie tego dokumentu mogą Państwo żądać od dewelopera usunięcia ich w ramach naprawy gwarancyjnej. Jeżeli z jakiegoś powodu odmawia on usunięcia usterek w ramach gwarancji, dokument ten może stanowić podstawę do wystąpienia na drogę prawną przeciwko deweloperowi. Warto więc zlecić naszej firmie Pewny Lokal przeprowadzenie odbioru technicznego domu, przed odebraniem do niego kluczy. W tym celu mogą Państwo skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub elektroniczną poprzez e-mail. Następnie nasz pracowni Państwa na spotkanie z naszymi specjalistami

Karol, główny inżynier Pewny Lokal

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Rezerwuj online
Karol, główny inżynier Pewny Lokal
Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Odbiory techniczne mieszkań i domów wykonujemy w całej Polsce:

a także innych miastach.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 5 opinii.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?

Rezerwuj online

Odbierz mieszkanie z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać odbiór mieszkania w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory mieszkań według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie odebrać mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów.

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik odbioru technicznego od dewelopera
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Kary umowne w umowach nieruchomościowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Rękojmia
nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Cesja i inne formy flipowania nieruchomości
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Badanie
termowizyjne
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Sprawdzenie prac wykończeniowych
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Umowa deweloperska - na co zwracać uwagę?
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Audyt
działki
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
poodbiorowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Operat
szacunkowy
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link
Poradnik
o metrażu
zdjęcie poradnika
Podaj telefon, na który wyślemy link

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka