Od czego zacząć remont mieszkania deweloperskiego?

Właśnie kupiłeś mieszkanie w stanie deweloperskim i zastanawiasz się, od czego zacząć remont? Przychodzimy z poradnikiem, który pomoże Ci zaplanować wszystko w taki sposób, aby prace przebiegły sprawnie i bez problemów!
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. Czym jest stan deweloperski?
2. Urządzamy nowe mieszkanie – kolejność prac przy remoncie
3. Ściany w mieszkaniu deweloperskim
4. Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

1. Czym jest stan deweloperski?

Należy zacząć od tego co oznacza w Twoim przypadku stan deweloperski. Każdy sprzedawca widzi ten aspekt inaczej. Na ten moment najczęściej obejmuje on tynki, ściany przygotowane pod malowanie, drzwi, okna oraz parapety, wylewkę podłogową, a także wszelkie instalacje wraz z wykończeniem (gniazdka, grzejniki itd.). Nie oznacza to jednak, że tak samo będzie u Ciebie, dlatego konieczne jest dokładne przeanalizowanie załączników do umowy w tym temacie. Jeśli nie jesteś w stanie ocenić samodzielnie, czy to, co otrzymałeś, jest zgodne z zapisami umowy, skontaktuj się z nami. Dokładnie sprawdzimy dokument, a potem skonfrontujemy to ze stanem otrzymanym i wydamy profesjonalną opinię!

Specjalista pomagający przy stanie deweloperskimNasi Specjaliści pomogą Ci nie tylko od strony technicznej, ale również od strony prawnej!

2. Urządzamy nowe mieszkanie – kolejność prac przy remoncie

Jeśli Twoje mieszkanie jest jednak wyposażone w te elementy, o których wspomnieliśmy, koniecznie będzie wybranie całej reszty akcesoriów niezbędnych do wykończenia. Pierwszy krok to podłoga. Najczęściej deweloperzy nie decydują się na jej umieszczenie w standardzie, ponieważ każdy ma inne wymagania. Zastanów się zatem, gdzie zastosujesz płytki, gdzie gres, a gdzie panele. Może zdecydujesz się na parkiet lub na podłogę jednego rodzaju w całym mieszkaniu? Wszystko zależy od Twoich preferencji.

3. Ściany w mieszkaniu deweloperskim

Kolejny krok to wybór farb. Najczęściej ściany w stanie deweloperskim są pokryte jedną warstwą białej farby, aby ułatwić późniejsze kładzenie koloru. Jeżeli wiesz, że w którymś miejscu znajdą się na ścianach płytki, tapety czy fototapety, zaplanuj to wcześniej, aby nie malować tamtych obszarów. Jeżeli powierzasz prace remontowe firmie, która się tym zajmuje, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić każdy z zakończonych etapów. Nie wiesz jak to zrobić? Tutaj także możesz skorzystać z naszej pomocy przy ocenie pracy ekipy!

4. Jak wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Trzeci aspekt to wyposażenie łazienki. Zakup kabiny prysznicowej lub wanny, umywalki oraz muszli klozetowej najczęściej leży po stronie kupującego. Czasami w podwyższonych standardach deweloperskich, część z tych elementów można otrzymać od sprzedawcy, ale podobnie jak w przypadku podłogi, deweloperzy zazwyczaj chcą zostawić prawo do decydowania właścicielom. Oprócz łazienki musisz także zaplanować wyposażenie kuchni, czyli zarówno meble, jak i wszystkie sprzęty. Pamiętaj, że jeśli chcesz zamówić meble na wymiar, to musisz zrobić to wystarczająco wcześnie, ponieważ na takie opcje czeka się zwykle kilka tygodni, a czasami nawet miesięcy. Na tym etapie pamiętaj także o wybraniu oświetlenia do każdego pomieszczenia. Kiedy to będzie już za Tobą, możesz rozpocząć poszukiwanie innych elementów, czyli komód, szaf, sofy, foteli, stolika kawowego, łóżek, stołu, krzeseł itp.

Na koniec czeka na Ciebie najprzyjemniejszy moment, czyli dobieranie ostatecznych detali. Dom ustrojony świeczkami, światełkami czy kwiatami nabiera przytulności, więc warto o to zadbać na etapie wykańczania swojego idealnego m4!

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 14 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka