Zamów pomoc prawną

Umowa deweloperska forum

Na forach internetowych często pada pytanie, czy umowa, którą podpisuję w dostateczny sposób zabezpiecza moje interesy. W poniższym artykule wyjaśnimy co zrobić, by zakup był możliwie jak najbardziej bezpieczny.
Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem lub przy sprawdzeniu wiarygodności i bezpieczeństwa inwestycji?
Poproś o kontakt

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Umowa deweloperska forum

W artykule opisujemy jak można w łatwy sposób dowiedzieć się jakie inwestycje planowane są w pobliży naszego nowego mieszkania oraz jak sprawdzić wiarygodność dewelopera oraz umowę deweloperską.

Inwestycje w pobliżu naszego mieszkania

Deweloper podpisując z nami umowę deweloperską zobowiązany jest do dostarczenia nam prospektu informacyjnego. W części ogólnej tego dokumentu znajdziemy informację o tym jakie inwestycje są planowane w promieniu 1 km od naszego mieszkania. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na inwestycję, które mogą nam przeszkadzać w użytkowaniu nieruchomości lub pogorszyć komfort przebywania w nim. 

Wiarygodność dewelopera 

Przed zawarciem jakiejkolwiek umowy warto sprawdzić z kim ją nawiązujemy. Internet jest doskonałym narzędziem do takiej analizy. Dzięki wyszukiwarce możemy sprawdzić, czy na temat dewelopera nie pojawiły się jakieś negatywne artykuły. Dodatkowo możemy sprawdzić, czy deweloper był uczestnikiem negatywnych postępowań przed UOKiK. Dodatkowo na portalu sądowym możemy sprawdzić KRS dewelopera. 

Doświadczenie Dewelopera 

W prospekcie informacyjnym deweloper musi wskazać jakie ma doświadczenie w realizowaniu inwestycji. Przegląd zrealizowanych projektów przez dewelopera pozwoli nam na ocenę, czy bez problemu wybuduje nasze mieszkanie. Jeżeli deweloper realizuje swoją pierwszą inwestycję musi poinformować o braku doświadczenia. 

Rachunek powierniczy

Pieniądze, które wpłacamy na rachunek dewelopera, gdy kupujemy od niego nieruchomość z rynku pierwotnego są “zamrożone” na rachunku powierniczym. W zależności od rodzaju rachunku powierniczego deweloper otrzyma środki po zakończeniu całości lub części inwestycji. Więcej o rachunkach powierniczych możesz przeczytać tutaj: https://pewnylokal.pl/porady/deweloper-rachunek-powierniczy

Umowa deweloperska 

Ustawa deweloperska wprowadziła obowiązek podpisywania umów deweloperskich. Obligatoryjnie taka umowa musi być zawarta w formie aktu notarialnego, pod rygorem nieważności. Powyższe powoduje, że jako nabywcy dostajemy opiekę notariusza. Notariusz zweryfikuje, czy umowa deweloperska zawiera wszystkie elementy umowy deweloperskiej wymagane przez ustawę deweloperską. Sprawdzi również, czy w umowie nie znajdują się zapisy niezgodne z prawem. Pamiętajmy jednak, że rejent nie sprawdzi dla nas umowy pod kątem zapisów dla nas niekorzystnych. Dlatego ważne jest abyśmy sami lub przy pomocy specjalisty przeanalizowali zapisy umowy deweloperskiej. 

Pewny Lokal to firma specjalizująca się w prawnych analizach dokumentów i umów na rynku nieruchomości. Pomagamy także przyszłym nabywcom mieszkań podpisać bezpieczną umowę deweloperską. Skontaktuj się z nami: 797 014 014.. 

Pewny Lokal to kancelaria specjalizująca się w analizie umów deweloperskich i pomocy nabywcom w kupnie mieszkania od dewelopera. Działamy w całej Polsce i mamy najwięcej pozytywnych opinii w internecie. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Zobacz, dlaczego warto zlecić analizę umowy deweloperskiej profesjonalistom.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Dowiedz się, jak podpisać umowę deweloperską.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 7 opinii.

Czym jest ustawa deweloperska?

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu na temat umowy deweloperskiej.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka