Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania z laserem krzyżowym

Zachęcamy do lektury artykułu, w którym opisujemy jakie elementy mieszkania deweloperskiego sprawdzamy laserem krzyżowym.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Czym jest laser krzyżowy?

Odbiór mieszkania z laserem krzyżowym umożliwia zidentyfikowanie wad, usterek i odchyłek od norm niemożliwych do znalezienia gołym okiem. Użycie lasera daje pomiary dokładniejsze i trudniejsze do podważania przez dewelopera. W naszej firmie odbiory z użyciem laser krzyżowego przeprowadzamy w większości miast Polski, a przy wykonywaniu usługi korzystamy ze sprzętu firmy Bosh - lidera w zakresie produkcji laserów krzyżowych wykorzystywanych w pomiarach budowniczych. Poniżej opisujemy główne elementy mieszkania od dewelopera, które powinno się sprawdzać przy użyciu lasera krzyżowego.

Punkty elektryczne. Laserem sprawdzamy wysokość i współliniowość usytuowania włączników świateł oraz kontaktów, które powinny być usytuowane na jednej osi. 

Parapety. Powinny być zamontowane poziomo z zachowaniem odpowiedniego spadu. Deweloper ma obowiązek niezwłoczonie poprawić nieprawidłowości w przypadku ich znalezienia przez inżyniera Pewny Lokal.

Płaszczyzna ścian. Użycie lasera krzyżowego znacząco skraca czas badania równości płaszczyzn ścian. Laser jest istotnie dokładniejszy od łaty i kątownika.

Narożniki. Linią prostą lasera sprawdzamy, czy występują odchyłki od pionu narożników. W przypadku ich znalezienia nasi inżynierowie ustalają, czy przekraczają one dopuszczalne wartości.

Ponadto laserem krzyżowym sprawdzamy także liniowość oraz powtarzalność wymiarów otworów okiennych i drzwiowych, a także odchyłki płaszczyzny posadzki w skali całego mieszkania z dużą większą dokładnością niż klasyczne łaty i poziomice (bo z dokładnością do 0,4 milimetra). Dzięki zbadaniu deweloperskiego mieszkania laserem krzyżowym możemy wymóc na deweloperze m.in. wyrównanie posadzki, tak żeby taka potrzeba nie pojawiła się przy późniejszym układaniu płytek lub parkietu. Dzięki temu unikniesz znaczącego wzrostu kosztów usług np. parkieciarza.

Zachęcamy do skorzystania z usługi odbioru technicznego mieszkania z profesjonalnymi inżynierami, także przy wykorzystaniu lasera krzyżowego. Skontaktuj się z naszą infolinią pod nr 797 014 014.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 44 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka