Zarezerwuj odbiór

Odbiór techniczny mieszkania jak to wygląda

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania od dewelopera.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania od dewelopera

Odbiór techniczny mieszkania dla większości ludzi jest stresującym doświadczeniem. Trudno się temu dziwić, jest to bowiem dzień, w którym nabywca inwestycji życia odbiera klucze do swojego wymarzonego mieszkania. Podczas spotkania z przedstawicielami dewelopera świeżo upieczeni właściciele w krótkim czasie muszą przyswoić dużą ilość informacji. W atmosferze pośpiechu łatwo wtedy o pomyłkę oraz o pominięcie istotnych usterek, co może sprawić, że deweloper nie zgodzi się na ich naprawę na koszt własny.

Zgodnie z ustawą deweloperską najważniejszym dokumentem podczas odbioru jest protokół odbioru. To w nim podczas odbioru umieszczane są informacje dotyczące usterek odkrytych na miejscu. Według ustawy deweloper nie może zakwestionować ich w momencie wpisywania, a każdą z uwag ma obowiązek umieścić w protokole odbioru. Deweloper ustawowo ma 14 dni na ustosunkowanie się do zidentyfikowanych usterek (które zazwyczaj akceptuje, gdyż nie opłaca mu się alternatywa - droga sądowa), a 30 dni na usunięcie ich na swój koszt.

Ponieważ zapisanie jak największej liczby usterek w protokole odbioru jest dla nabywcy mieszkania korzystne, warto podczas odbioru skorzystać z pomocy drugiej osoby. Obecność na odbiorze kogoś, którego bezstronnemu i przytomnemu osądowi możemy zaufać w przypadku ewentualnych problemów z deweloperem, jest nieoceniona - zarówno ze względu na mniejszy stres w trakcie odbioru, ale też i mniejsze koszty poniesione w przyszłości na naprawę przeoczonych uprzednio ubytków.

Dlatego też zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonego inżyniera w dniu odbioru technicznego mieszkania od dewelopera. Jako fachowiec z wykształceniem kierunkowym oraz dużym doświadczeniem w odbiorach mieszkań nie powinien mieć on większych problemów ze zlokalizowaniem ubytków, pęknięć i zawilgoceń w całym mieszkaniu podczas trwania odbioru.

Odbiór techniczny mieszkania wygląda wtedy następująco: nasz inżynier przyjeżdża na miejsce odbioru i 10 minut przed umówioną godziną dzwoni do klienta aby mogli odnaleźć się na inwestycji oraz aby bez obecności dewelopera przedyskutować istotne dla niego kwestie. Następnie, wspólnie z klientem spotykają się z przedstawicielem dewelopera (i często również generalnym wykonawcą) i udają się do mieszkania gdzie wykonywany jest odbiór. Nasz fachowiec dokładnie sprawdza lokal mieszkalny, a w tym czasie przedstawiciel dewelopera ma obowiązek notować wszystkie zidentyfikowane usterki i niezgodności.

Podczas odbioru mieszkania inżynier Pewnego Lokalu oprócz wilgotności, ubytków i zarysowań w całym mieszkaniu sprawdzi także zgodność lokalu z normami budowlanymi oraz Polskimi Normami – przykładowo sprawdzimy dopuszczalne odchylenie kąta od płaszczyzny. Dodatkowo w przeciwieństwie do konkurencji weryfikujemy także zgodność mieszkania z dokumentacją od dewelopera. Nasz inżynier sprawdzi zgodność wymiarów mieszkania z wymiarami podanymi w rzucie mieszkania oraz sprawdzi, czy materiały podane w standardzie wykończenia rzeczywiście zostały użyte do wykończenia mieszkania.

Reasumując – o ile sam odbiór mieszkania w teorii brzmi prosto, to uczestnictwo w nim z reguły bywa stresującym doświadczeniem, podczas którego łatwo jest w przypływie emocji o popełnienie błędu i przeoczenie kluczowych usterek. Warto dlatego pamiętać, że zawsze można skorzystać z pomocy osoby, dla której odbiory mieszkań to codzienność.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 14 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka