Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania – forum

Informacje o odbiorze mieszkania można znaleźć m.in. na forach internetowych.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Odbiór mieszkania – forum

Czytając różne fora związane z odbiorem mieszkań przez osoby prywatne można spotkać informacje związane z tym, na co należy zwrócić uwagę. Przeciętny człowiek, podczas jednej wizyty w budującym się mieszkaniu nie jest w stanie skontrolować nawet połowy sugerowanych detali. Tym bardziej, że porady na forach bardzo często bywają mylące, bo pewnych aspektów nie należy uogólniać.

Najważniejsza jest wcześniejsza umowa z deweloperem. To w niej zawarte zostały wszystkie dane związane ze stanem mieszkania, za które finalnie płaci klient.

Odbiór mieszkania deweloperskiego

Warto mówić o tym, że odbiór mieszkania nie polega wyłącznie na formalnościach. Jako osoby finansujące budowę własnego mieszkania, mamy realny wpływ na to, w jakim stanie będzie to mieszkanie przez nas ostatecznie przyjęte. Nie znając się na usterkach i nie mając sprzętu, który jest w stanie je wykryć, mamy niewielkie szanse na sprawdzenie mieszania przed jego ostatecznym odbiorem.

Jedyną szansą jest wsparcie w postaci fachowców, którzy są w stanie wyłapać wszystkie wady i usterki. Dzięki ich pomocy mamy realną opinię ekspercką, która pozwoli nam działać.

Odbiór mieszkania – forum

W związku z licznymi sugestiami na forach, które podpowiadają skorzystanie z usługi inżynierów, proponujemy skontaktować się z firmą Pewny Lokal. Znając charakter rynku deweloperskiego, wiemy dokładnie na co należy zwrócić uwagę w trakcie odbioru. W mieszkaniach często występują krzywizny i nierówności. Sprawdzamy jakość wszystkich instalacji. Korzystamy z fachowego sprzętu, dzięki któremu nasz raport jest niepodważalny.

Nasza praca polega głównie na sprawdzeniu tego, co deklarował deweloper we wcześniejszej umowie, a także na potwierdzeniu zgodności poszczególnych elementów z wymogami określonymi przez rozporządzenia i inne akty prawne.

Przed otrzymaniem kluczy do mieszkania

Dokumentacja sporządzona przez naszych specjalistów posłużyć może kupującemu do tego, by wszystkie niezbędne naprawy zostały wykonane na koszt dewelopera.

Forum internetowe jest miejscem, które nie zawsze zawiera kompletną informację, ale bardzo często warto zasugerować się konkretnym pomysłem i sprawdzić go. Jeśli nie jesteśmy w stanie ocenić jakości naszego mieszkania, musimy pałeczkę przekazać lepszym od nas, którzy podpowiedzą co robić.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 21 opinii.

Zobacz, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania

Obejrzyj krótki film instruktażowy o odbiorze mieszkania z inżynierem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka