Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Stan techniczny mieszkania z rynku wtórnego

W artykule wyjaśniamy jak prawidłowo ocenić stan techniczny mieszkania z rynku wtórnego.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Jak prawidłowo ocenić stan techniczny mieszkania na rynku wtórnym?

Zakup mieszkania to inwestycja niezwykle ważna, ponieważ wymaga od kupującego nie tylko sporych zasobów finansowych, ale także wiedzy. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym należy mieć świadomość, że osoba, która je sprzedaje chce uzyskać jak najwyższą cenę, czasem kosztem niedoprecyzowanych informacji na temat stanu technicznego nieruchomości.

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że nie jest to zadanie łatwe. Bardzo często wybierając mieszkanie sugerujemy się przede wszystkim ceną i stanem ogólnym. Musimy pamiętać, że aby dobrze ocenić stan techniczny, należy mieć wiedzę na temat tego, na co trzeba zwrócić uwagę.

Ważna jest konstrukcja i instalacje. Jakość konstrukcji wpływa na to, czy mieszkanie jest bezpieczne i warto w nie inwestować, zaś sprawne instalacje są niezbędne, by funkcjonować i użytkować mieszkanie w sposób bezpieczny. Detale często są modyfikowane na potrzeby nowych użytkowników podczas remontów generalnych, więc nie warto na nie zwracać uwagi. Oceniamy to, czy budynek jest ocieplony, czy ściany mają pęknięcia, zawilgocenia, szczeliny, sprawdzamy stan stolarki okiennej i drzwiowej, a także jej montaż. Skupiamy się na tym, co podstawowe: podłogi, sufity. Próbujemy dowiedzieć się co i kiedy zostało wyremontowane, zmienione, naprawione, by poznać historię mieszkania.

Pomoc przy ocenie stanu technicznego mieszkania na rynku wtórnym

Pewny Lokal to firma, która świadczy usługi pomocy podczas odbiorów mieszkań i domów. Pomagamy na rynku pierwotnym i wtórnym. Mamy fachowy sprzęt, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Posługujemy się termowizją, dzięki której jesteśmy w stanie zauważyć to, czego nie dostrzeże oko. Jesteśmy doświadczonymi profesjonalistami i bardzo chętnie udzielamy wszelkich informacji na temat stanu technicznego mieszkania. Dzięki naszej pomocy klient dowie się o wszystkich mankamentach, przez co będzie mógł negocjować cenę, a w najgorszym wypadku będzie mógł świadomie je zdyskwalifikować.

Zakup mieszkania rynek wtórny stan techniczny

Warto wspomnieć o tym, że podczas wyboru mieszkania na rynku wtórnym ważna jest spostrzegawczość kupujących. Wszystko, co zostanie dostrzeżone, można wykorzystać do negocjowania ceny, lub do wynegocjowania naprawy jeszcze przez sprzedających. Wyjątkiem są wady ukryte, o których kupujący nie wie, ale dowie się podczas użytkowania. W takich przypadkach warto zapoznać się z kwestią rękojmi związanej z mieszkaniami na rynku wtórnym.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka