Twój inżynier

Odbiór zakupionego mieszkania lub domu jest na tyle ważnym momentem, że wymaga odpowiedniego przygotowania, a także, jeżeli sami nie posiadamy stosownej wiedzy, wsparcia doświadczonego inżyniera bądź inspektora odbioru.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści:

1. Odbiór techniczny zgodnie z ustawą deweloperską
2. Standardy Pewnego Lokalu

Dzięki pomocy inżyniera zyskamy pewność, że odbiór został przeprowadzony właściwie, a wszystkie usterki i błędy dewelopera- odnotowane i wpisane do protokołu odbioru. Dlatego warto w tym, i nie tylko w tym, zakresie skorzystać z oferty Pewnego Lokalu.

1. Odbiór techniczny zgodnie z ustawą deweloperską

Według ustawy deweloperskiej deweloper zaprasza nabywców na odbiór lokalu bądź domu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla inwestycji. Zaproszenie wraz z propozycją terminu przekazywane jest drogą pisemną, zazwyczaj za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej. Warto podkreślić, że jest to propozycja, a więc jeżeli wskazany termin koliduje z naszymi planami, wówczas mamy możliwość ustalenia innego, dogodnego dla obydwu stron. Zazwyczaj nie jest to problemem, ponieważ skuteczne przeprowadzenie odbioru jest kwestią tak samo ważną dla obydwu stron.

W odbiorze udział bierze obowiązkowo nabywca lub jego pełnomocnik oraz przedstawiciel dewelopera. Kupujący ma możliwość stawienia się na odbiorze wraz z osobą, która będzie jego wsparciem technicznym- tu właśnie z pomocą przychodzi Pewny Lokal i inżynierowie, posiadający kompleksowa znajomość norm i prawa budowlanego,a także doświadczenie zdobyte w setkach przeprowadzonych odbiorów.

Dodatkowo często w odbiorze bierze również udział przedstawiciel generalnego wykonawcy, ponieważ zazwyczaj to właśnie on jest odpowiedzialny za usunięcie stwierdzonych w trakcie odbioru wad.

Wszystkie usterki należy wpisać do protokołu (nad czym też czuwa inżynier, odpowiedzialny za sprawdzenie zgodności mieszkania lub domu z dokumentacją umowną i normami budowlanymi), który następnie podpisują obydwie strony. Stanowi on podstawę do dochodzenia od dewelopera usunięcia wad w terminie określonym w ustawie deweloperskiej (14 dni od dnia odbioru na odniesienie się przez dewelopera do usterek, 30 dni na naprawienie uznanych wad).

2. Standardy Pewnego Lokalu

Pewny Lokal jest liderem na rynku odbiorów technicznych. Współpracujemy z wieloma inżynierami z całego kraju, dzięki czemu często usługę odbioru wystarczy zamówić z 48- godzinnym wyprzedzeniem. Klienci bardzo wysoko cenią zarówno dostępność usług, jak i ich wysoką jakość. Na tle konkurencji wyróżnia nas między innymi właśnie wysoki standard oferowanych usług, szybkość ich realizacji, kompleksowość oferty (połączenie kompetencji prawniczych i technicznych), a także fakt, iż nasi inżynierowie korzystają z najwyższej jakości sprzętów, spełniających normy budowlane. Dzięki temu deweloper nie ma możliwości zakwestionowania dokonanych podczas odbioru pomiarów. Dodatkowo, ponieważ jako jedna z nielicznych firm na rynku działamy w pełni legalnie, nasze usługi nie mogą zostać zakwestionowane w przypadku ewentualnych sporów sądowych. Najwięcej jednak o standardach Pewnego Lokalu mówi fakt, iż to nas najczęściej wybierają klienci.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka