Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Zakup mieszkania rynek wtórny stan techniczny

Pobierz poradnik

Kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym?

Przeczytaj artykuł

Buying real estate in Poland

Przeczytaj artykuł

Inspekcja mieszkania i inspekcja domu na rynku wtórnym

Przeczytaj artykuł

Badania termowizyjne

Podczas sprawdzenia mieszkania z rynku wtórnego warto skorzystać z pomocy fachowca, który będzie potrafił rzetelnie ocenić stan nieruchomości. Kupowanie "kota w worku" może mieć opłakane konsekwencje.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w przeglądzie mieszkania?
Zarezerwuj przegląd techniczny

Zakup mieszkania na rynku wtórnym to temat niezwykle szeroki. Przede wszystkim musimy ustalić, kryterium, które będzie spójne z naszymi wymogami. Warto określić lokalizację, metraż i inne kwestie, które są podstawowymi dla wyboru odpowiedniej oferty. Gdy wybierzemy ofertę, która nas zainteresuje, umawiamy się na oględziny.

Mieszkanie – rynek wtórny

Najważniejsze podczas oględzin jest krytyczne i obiektywne podejście do stanu technicznego. Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, którzy mogą pomóc w trakcie oględzin, sporządzając specjalne raporty. Zawierają one informacje podzielone na trzy działy.

Pierwszy to informacje ogólne, które bardzo często klient jest w stanie dostrzec, ale niektóre szczegóły z pewnością mogą zostać pominięte, np. ekspozycja okien, stan całego budynku, ewentualne sąsiedztwo.

Opisujemy szczegółowo instalacje (elektryczną, gazową, grzewczą, wodno-kanalizacyjną, etc.). Na podstawie doświadczenia, możemy sugerować, które z nich mogą podlegać w niedalekiej przyszłości wymianie, oceniamy ich jakość i notujemy uwagi, które na późniejszym etapie mogą posłużyć w trakcie negocjacji ceny.

Ostatnią częścią raportu są kwestie związane z wykończeniem. Sprawdzamy jakość ścian, tynków, sufitów i podłóg. Oceniamy jakość drzwi i okien.

Zakup mieszkania rynek wtórny stan techniczny

Korzystając z naszych usług klient ma kompletną informację związaną ze stanem technicznym mieszkania. Na jej podstawie jest w stanie podjąć decyzję, czy jest to faktycznie oferta godna uwagi i czy cena jest adekwatna do oferty.

Dajemy wszelkie możliwe dane, które nasz klient może wykorzystać. Raport zawiera informacje wyłącznie obiektywne, przez co ujawnia stan techniczny mieszkania, którego tak naprawdę osoba zainteresowana może nie dostrzec.

Rynek wtórny – charakterystyka

Bardzo często klient sugeruje się wrażeniem. Odświeżone mieszkanie daje poczucie, że warto w nie zainwestować, bo poprzedni właściciele o nie dbali. Nic bardziej mylnego! Pod warstwą odświeżonej farby czy nowej tapety może znajdować się wilgoć, zagrzybienie i inne niespodzianki.

Warto na rynku wtórnym skorzystać z pomocy fachowca, ponieważ sprzedający często odwracają uwagę od tego, co może finalnie rzutować na cenie.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 11 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka