Dowiedz się więcej!

Zakup mieszkania rynek wtórny stan techniczny

Podczas sprawdzenia mieszkania z rynku wtórnego warto skorzystać z pomocy fachowca, który będzie potrafił rzetelnie ocenić stan nieruchomości. Kupowanie "kota w worku" może mieć opłakane konsekwencje.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości na rynku wtórnym? Sprawdzamy księgi wieczyste, wykonujemy przeglądy techniczne nieruchomości, pomagamy w bezpiecznym podpisaniu umowy.
Dowiedz się więcej

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Stan techniczny mieszkania z rynku wtórnego

Zakup mieszkania na rynku wtórnym to temat niezwykle szeroki. Przede wszystkim musimy ustalić, kryterium, które będzie spójne z naszymi wymogami. Warto określić lokalizację, metraż i inne kwestie, które są podstawowymi dla wyboru odpowiedniej oferty. Gdy wybierzemy ofertę, która nas zainteresuje, umawiamy się na oględziny.

Mieszkanie – rynek wtórny

Najważniejsze podczas oględzin jest krytyczne i obiektywne podejście do stanu technicznego. Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych inżynierów, którzy mogą pomóc w trakcie oględzin, sporządzając specjalne raporty. Zawierają one informacje podzielone na trzy działy.

Pierwszy to informacje ogólne, które bardzo często klient jest w stanie dostrzec, ale niektóre szczegóły z pewnością mogą zostać pominięte, np. ekspozycja okien, stan całego budynku, ewentualne sąsiedztwo.

Opisujemy szczegółowo instalacje (elektryczną, gazową, grzewczą, wodno-kanalizacyjną, etc.). Na podstawie doświadczenia, możemy sugerować, które z nich mogą podlegać w niedalekiej przyszłości wymianie, oceniamy ich jakość i notujemy uwagi, które na późniejszym etapie mogą posłużyć w trakcie negocjacji ceny.

Ostatnią częścią raportu są kwestie związane z wykończeniem. Sprawdzamy jakość ścian, tynków, sufitów i podłóg. Oceniamy jakość drzwi i okien.

Zakup mieszkania rynek wtórny stan techniczny

Korzystając z naszych usług klient ma kompletną informację związaną ze stanem technicznym mieszkania. Na jej podstawie jest w stanie podjąć decyzję, czy jest to faktycznie oferta godna uwagi i czy cena jest adekwatna do oferty.

Dajemy wszelkie możliwe dane, które nasz klient może wykorzystać. Raport zawiera informacje wyłącznie obiektywne, przez co ujawnia stan techniczny mieszkania, którego tak naprawdę osoba zainteresowana może nie dostrzec.

Rynek wtórny – charakterystyka

Bardzo często klient sugeruje się wrażeniem. Odświeżone mieszkanie daje poczucie, że warto w nie zainwestować, bo poprzedni właściciele o nie dbali. Nic bardziej mylnego! Pod warstwą odświeżonej farby czy nowej tapety może znajdować się wilgoć, zagrzybienie i inne niespodzianki.

Warto na rynku wtórnym skorzystać z pomocy fachowca, ponieważ sprzedający często odwracają uwagę od tego, co może finalnie rzutować na cenie.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Dowiedz się więcej tutaj.

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 20 opinii.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka