Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania ile kosztuje

W artykule opowiadamy ile kosztuje odbiór techniczny lokalu. Z perspektywy nabywcy odbiór lokalu jest niezwykle ważną czynnością w procesie kupna nieruchomości.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

W poprzednich artykułach zajmowaliśmy się wieloma aspektami odbiorów mieszkań. Tłumaczyliśmy min. jak powinien wyglądać jakościowy odbiór mieszkania oraz czy lepiej przeprowadzić odbiór mieszkania samemu czy z fachowcem. Nasza misja uświadamiania nabywców mieszkań w Polsce nie została jednak jeszcze zakończona. Jednym z najczęstszych pytań które zadają sobie przyszli mieszkańcy po otrzymaniu terminu odbioru technicznego od dewelopera jest pytanie o cenę za profesjonalny odbiór w asyście inżyniera. W poniższym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Odbiór mieszkania od dewelopera nie kosztuje nic. Zgodnie z ustawą deweloperską odbiór mieszkania może wykonać właściciel mieszkania i nie potrzebne jest do tego techniczne wykształcenie oraz specjalistyczna wiedza. W tym miejscu moglibyśmy właściwie zakończyć nasz artykuł. Odbyłoby się to jednak ze szkodą dla czytelników i potencjalnych nabywców mieszkań.

O ile bowiem statystyczny nabywca mieszkania może wykonać odbiór techniczny, to brak specjalistycznego sprzętu oraz znajomości norm budowlanych nie pozwala mu na skuteczne wykrycie większości usterek czyhających na niego w nowym mieszkaniu. W związku z tym zalecamy skorzystanie z usług doświadczonych inżynierów Pewnego Lokalu.

Ceny za odbiór mieszkania zaczynają się już od 149 zł brutto. W ramach powyższej kwoty oferujemy kompleksową usługę odbioru technicznego. Nasz inżynier w przeciwieństwie do konkurencji sprawdzi nie tylko zarysowania, ubytki i zawilgocenia w całym mieszkaniu, ale także jego zgodność z dokumentacją od dewelopera oraz Polskimi Normami i normami budowlanymi. Za pomocą dalmierza laserowego zbadamy czy wymiary na miejscu pokrywają się z wymiarami podanymi w rzucie. Sprawdzimy także, czy materiały podane w standardzie wykończenia rzeczywiście zostały użyte do wykończenia mieszkania. Nasz inżynier przyjedzie na odbiór z min. takimi sprzętami jak łaty, kątowniki, dalmierz laserowy, wilgotnościomierz, szczelinomierz oraz pirometr. Więcej o sprzęcie zobacz w osobnym artykule klikając tutaj.

Cena za badanie mieszkania za pomocą kamery termowizyjnej oraz poziomicy laserowej wynosi natomiast 300 zł brutto. Dzięki tym dodatkowym usługom sprawdzimy co dzieje się poza elementami widocznymi nieuzbrojonym okiem. Za pomocą wysokiej klasy poziomicy laserowej możemy zauważyć i uwzględnić w protokole z dokładnością do 0,4 mm odchyłki od pionu i poziomu. Sprawdzimy min. parapety, liniowość połączenia ściany z sufitem, odchyłki płaszczyzny sufitu, wysokości punktów elektrycznych oraz odchyłki płaszczyzny posadzki w skali całego mieszkania. Dzięki użyciu kamery termowizyjnej zweryfikujemy natomiast stan instalacji elektrycznej, ogrzewania podłogowego, wentylacji oraz okien pod kątem szczelności. Sprawdzimy także, czy w mieszkaniu występują zawilgocenia.

Jak widać ceny za odbiór mieszkania w asyście profesjonalnego inżyniera stanowią zaledwie promil w porównaniu do kosztów mieszkania. Warto więc umówić się na wizytę aby uniknąć znacznie większych kosztów za naprawę usterek w przyszłości.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 27 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka