Zarezerwuj odbiór

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem

Podpowiadamy dlaczego warto dokładnie sprawdzić mieszkanie przed odbiorem. Kto może zrobić to za nas?
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Nowe mieszkanie to marzenie wielu młodych ludzi, którzy założyli rodzinę. Nowoczesne budownictwo na rynku pierwotnym brzmi bardzo atrakcyjnie, kusi świeżością i modnym designem. Podpisując umowę deweloperską zaakceptowaliśmy pewien kanon wykończeń, jaki został zaproponowany przez dewelopera. Przed ostatecznym odbiorem mieszkania warto sprawdzić, czy zapewnienia sprzed rozpoczęcia budowy zostały zrealizowane zgodnie z umową. W Polsce istnieją również firmy, które zajmują się oferowaniem usługi typu wirtualny spacer.

Na co warto zwrócić uwagę przed odbiorem?

Tak naprawdę większość deweloperów popełnia bardzo dużo błędów przez pośpiech. Współczesność nauczyła ludzi ciągłego pędu i realizowania swoich planów w czasie krótszym niż założony. Takie zachowanie skutkuje większą liczbą usterek w trakcie budowy.

Krzywizny, nieprawidłowy montaż, uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, pęknięcia rysy i ubytki – to zaledwie część usterek. Większość z nich wymaga poprawek, ponieważ są one winą dewelopera, który nie dotrzymał warunków umowy.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem

Polecamy usługę, jaką są w stanie wykonać nasi fachowcy, którzy są inżynierami z doświadczeniem w branży budowlanej. Przy pomocy sprzętów, w oparciu o doświadczenie są w stanie dokonać rzeczy niemożliwych dla przeciętnego kupującego. Sprawdzą mieszkanie, sporządzą raport i sprawią, że podpisana wcześniej umowa deweloperska będzie miała sens. To dzięki wcześniejszemu doprecyzowaniu szczegółów, można będzie domagać się ewentualnej naprawy na rzecz dewelopera.

Kiedy klucze?

W momencie, w którym własność mieszkania zostanie przeniesiona na kupującego, czego efektem jest podpisanie kolejnej umowy notarialnej i otrzymanie kluczy do mieszkania możemy zacząć się cieszyć tym, co zostało dla nas poprawione.

Tak naprawdę od tego momentu nie powinny nas interesować kwestie związane ze stanem technicznym mieszkania, bo podpisując akt notarialny zaakceptowaliśmy go bez uwag. Dobrze poczuć tę ulgę, którą w tym momencie czują nasi klienci. To dzięki nam deweloper otrzymał listę usterek do szybkiej poprawy, a nasi klienci mogą się cieszyć pięknym mieszkaniem.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.6/5 na podstawie 9 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka