Zarezerwuj odbiór

Co wziąć na odbiór mieszkania?

Od czego zacząć przygotowania oraz co zabrać na odbiór techniczny mieszkania? Wyjaśniamy w artykule.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Od czego zacząć przygotowania do odbioru?

Odbiór mieszkania to tak naprawdę kontrola realizacji tego, co zostało zawarte w umowie przedwstępnej. Należy zatem zapoznać się z załącznikami, które określają stan deweloperski i zawartość tego, co powinno znajdować się w mieszkaniu. Każdy deweloper inaczej definiuje stan deweloperski, dlatego warto przypomnieć sobie, co mieszkanie ma posiadać, by móc to skonfrontować z rzeczywistością. Można wypisać wszystko, co zechcemy sprawdzić. Lista kontrolna pomoże skupić się na konkretnych elementach mieszkania. 

Co zabrać na odbiór mieszkania?

Najważniejsza jest wcześniej sporządzona lista, która sprawi, iż odbiór mieszkania będzie przebiegał według schematu. Ważne są narzędzia, które pomogą sprawdzić stan wykończenia. Istotna jest poziomica o długości co najmniej metra, a także taśma miernicza lub dalmierz. Ten sprzęt pozwoli nam sprawdzić odchyłki i poprawność wykonanych ścian sufitów czy podłóg. 

Warto w trakcie odbioru zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowości takie jak pęknięcia, szpary, źle osadzone drzwi lub okna. Warto sprawdzić rozmieszenie instalacji i sposób montażu poszczególnych jej elementów.

Odbiór mieszkania nie jest prosty

Należy pamiętać, by po wykonanym odbiorze sporządzić protokół. To najważniejszy element odbioru, gwarantujący, że w razie jakichkolwiek usterek deweloper będzie miał obowiązek odnieść się do nich (w ciągu 14 dni) lub je naprawić (do 30 dni od sporządzenia protokołu).

Warto zatem skorzystać z pomocy fachowca, który podpowie, co jest kosztowną wadą, którą należy naprawić, a co jest kosmetycznym, mało istotnym detalem, nieistotnym w trakcie odbioru. Nasi inżynierowie bardzo chętnie pomogą, wytłumaczą i odpowiedzą  na każde pytanie. Dla naszych klientów istotne jest, że nasi inżynierowie są zawsze po stronie  klienta, co daje poczucie bezpieczeństwa w branży, o której nie wie się wiele. Chcemy, by odbiór swojego mieszkania wspominał pozytywnie.

Jeżeli jesteś osobą, która stoi przed decyzją kupna nieruchomości, ale nie wiesz jak je znaleźć zachęcamy do przeczytania artykułu tutaj.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 3.7/5 na podstawie 6 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka