Ranking deweloperów, u kogo warto kupować mieszkania

słuchawka telefonu
strzałka

Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Ranking deweloperów 2024 | Najwięksi i polecani deweloperzy

Jesteś na etapie poszukiwania dewelopera? Nie wiesz na jakiego się zdecydować? Wybór dewelopera jest niezwykle ważnym krokiem przy zakupie mieszkania. Przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się rankingiem najlepszych deweloperów, wyłonionych przez inżynierów z Pewny Lokal. Zapraszamy do czytania.

Ranking deweloperów 2024

Prezentujemy ranking 10. deweloperów w pierwszym kwartale roku 2024. Braliśmy pod uwagę dwie kwestie, kiedy go tworzyliśmy.

Po pierwsze — ocenę ogólną z odbiorów, na którą składają się oceny cząstkowe różnych elementów mieszkań i domów, takich jak: waga usterek, wylewki czy stolarka okienno-drzwiową. 

Po drugie — liczbę odbiorów, a co za tym idzie, ocen.

Po trzecie — dobieraliśmy deweloperów tylko z grona 80. najpopularniejszych.

Zapraszamy zatem do lektury!


pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.


Miejsce 1. zajmuje Mostostal.

Ocena: 4,6/5 na 199 opinii z odbiorów.

Firma Mostostal S.A. to doświadczony deweloper, który wyrósł z branży budowlanej, a obecnie działa w obszarze budownictwa kubaturowego i mieszkaniowego.


Miejsce 2. przypadło firmie BARC

Ocena 4,5/5 na 218 opinii z odbiorów

Firma deweloperska z Warszawy, która działa od 1992 roku. Już blisko 10 tys. osób skorzystało z usług tego wykonawcy. Przez ten czas zrealizowano wiele inwestycji. 

Potrzebujesz pomocy prawnika przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej?

Zamów pomoc doświadczonego adwokata!

 • W umowie deweloperskiej średnio znajdujemy od trzech do czterech bardzo niebezpiecznych klauzul.
 • Nasza kancelaria przeanalizowała tysiące umów deweloperskich.
 • Deweloperzy po naszej interwencji zmieniają niebezpieczne postanowienia umowne.

Gwarancja wyłapania niebezpiecznych klauzul.
Doświadczeni adwokaci.
Analizy umów nawet w 24 h.


Miejscem 3. zamyka podium deweloper Aurec Home.

Ocena 4,5/5 na 172 opinie z odbiorów

Aurec Home jest częścią międzynarodowej spółki Aurec Capital, która realizuje swoje projekty na całym świecie. Głównym celem dewelopera jest działanie w imię zrównoważonego rozwoju, dbania o ekologię i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.


Miejsce 4. obejmuje DOM Development 

Ocena 4,4/5 na 1849 opinii z odbiorów.

Poza historią sięgającą lat 90. ten inwestor imponuje również rozmachem prowadzonych inwestycji, a także licznymi nagrodami za swoją działalność. Opinie o Dom Development klienci mogą wyrabiać sobie m.in. na podstawie wyróżnień, takich jak statuetka dla Luksusowej Marki Roku, Perły Polskiej Gospodarki czy Kryształowego Dewelopera.


Miejsce 5. przypada Yareal

Ocena 4,4/5 na 370 opinii z odbiorów.

Yareal Polska to spółka działająca na terenie kraju, zajmująca się projektami z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i biurowych, należącą do Yareal International N.V., która działa na europejskim rynku nieruchomości.


Miejsce 6. przypada w udziale firmie OKAM

Ocena 4,4/5 na 288 opinii z odbiorów.

OKAM Capital od ponad 15 lat jest liderem wśród firm deweloperskich specjalizujących się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajdują się 22 projekty w 7 miastach w Polsce.


Miejsce 7. to pozycja firmy HOME Invest

Ocena 4,4/5 na 224 opinii z odbiorów.

Spółka Home Invest została powołana przez grupę kapitałową Home Group do realizacji zadań deweloperskich w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, istnieje na rynku już ponad 17 lat. Firma zrealizowała 10 inwestycji.  Jej działalność ma zasięg lokalny. Inwestycje, które prowadzi, powstają głównie w Warszawie i jej najbliższej okolicy. 


Miejsce 8. to deweloper Victoria Dom

Ocena 4,3/5 na 1564 opinie z odbiorów.

Deweloper Victoria Dom SA to polskie przedsiębiorstwo, które działa od  1998 roku. Jej jedynym akcjonariuszem jest Victoria Holding Sp. z o.o. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz ma własny dom kredytowy, co w znaczący sposób ułatwia proces zakupu mieszkania i gwarantuje wysoki standard obsługi klienta.


Miejsce 9. jest zajęte przez Nexity

Ocena 4,3/5 na 716 opinii z odbiorów.

Deweloper Nexity to renomowana firma realizująca inwestycje na kilku europejskich rynkach. Działalność dewelopera jest kompleksowa i obejmuje transakcje, projektowanie, zarządzanie, planowanie przestrzeni, doradztwo, jak również wszelkie inne usługi związane z obsługą klienta na rynku nieruchomości.


Miejscem 10. zamyka ranking firma UniDevelopment

Ocena 4,3/5 na 513 opinii z odbiorów. 

Deweloper UniDevelopment należy do Grupy UNIBEP SA i działa od 2008 roku. Spółka oferuje kompleksowe usługi, które obejmują inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Projekty realizowane są głównie w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Bielsku Podlaskim. UniDevelopment zakończył już z sukcesem 31 inwestycji, w których znajdowało się ponad 4000 mieszkań i domów jednorodzinnych oraz 122 lokale usługowe.


Deweloperzy opinie Warszawa i inne miasta

Na dedykowanej stronie Pewnego Lokalu możemy znaleźć opinie dotyczące deweloperów. Przedstawiamy 10 deweloperów, którzy tych opinii posiadają najwięcej (nie znaczy to, że ci deweloperzy mają najlepsze opinie — pełen zestaw opinii na stronie Sprawdź Dewelopera). Opinie wystawiane są przez inżynierów Pewnego Lokalu, którzy zajmują się m.in. odbiorami technicznymi oraz analizami umów deweloperskich.

Numer 1. Atal

 • Ocena 3,9 na 5 z 3433 opinii z odbiorów.
 • Jedna z największych firm branży deweloperskiej. Sprzedała już kilka tysięcy mieszkań, realizuje inwestycje w największych miastach w Polsce.
 • Liczba wykrytych usterek podczas odbiorów technicznych: 3,7/5, powaga usterek 3,8/5 oraz obsługa klienta 4,8/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera: „rysa szyby okna balkonowego, ubytek parapetów, szczelina obudowy ościeżnicy w łazience, spoiny płytek podłogowych w łazience, ubytek okleiny dolnej części skrzydła okna balkonu strona zewnętrzna.

Numer 2. Robyg

 • Ocena 4.0 na 5 ze 2550 opinii z odbiorów
 • Robyg działa od 2000 roku. Kształtuje trendy w branży mieszkaniowej.
 • Liczba usterek znaleziona podczas odbiorów technicznych, ocena to 4,1/5, powaga usterek to 3,8/5, obsługa klienta 4,7/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera: „parapety zewnętrzne porysowane, brak silikonu, przy łączeniu balkonów, drzwi wejściowe ubytki”.

Numer 3. Murapol

 • Ocena 4,0 na 5 z 2482 opinii.
 • Firma Murapol jest główna wśród deweloperów. Na polskim rynku zrealizowali dziesiątki inwestycji w większych miastach, jak i mniejszych.
 • Inżynierowie z Pewnego lokalu oceniają inwestycje w trzech kategoriach. Najważniejsze z nich to liczba usterek odnaleziona podczas odbioru: średnia 4,1/5, powaga usterek to 3,8/ 5 oraz obsługa klienta to 4,3/5.
 • Przykładowa opinia z odbioru technicznego: „brak kątów (odchyłka) rysy na stropie,  zabrudzenia drzwi balkonowych, rysy na kaloryferze brak zawiasów w drzwiach”.

Numer 4. Develia (wcześniej LC Corp)

 • Ocena 4,0 na 5 z 1963 opinii.
 • Develia buduje mieszkania, biurowce i sklepy w największych polskich miastach. Jest to deweloper z dość bogatą tradycją, bo od 2007 roku jest notowany na GPW i ma na koncie kilkadziesiąt różnorodnych realizacji.
 • Inżynierowie z Pewnego lokalu oceniają inwestycje w trzech kategoriach. Najważniejsze z nich to liczba usterek odnaleziona podczas odbioru: średnia 4,0/5, powaga usterek to 3,8/ 5 oraz obsługa klienta to 4,8/5.
 • Przykładowa opinia z odbioru technicznego: „Przy odbiorze lokalu nie stwierdzono ognisk korozji biologicznej. ”

Numer 5. Dom Development

 • Ocena 4,4 na 5 z 1849 odbiorów.
 • Jedna z największych firm deweloperskich w Polsce. W ciągu 24 lat oddała ponad 30000 mieszkań.
 • Liczba wykrytych usterek podczas odbiorów technicznych: średnia 4,5/5, powaga usterek 4,2/5, obsługa klienta 4,7/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera: „pęknięcie pionowe ściany w ciągu podstawowym w kuchni, drzwi wejściowe zarysowanie pod klamką, na korytarzu zabrudzone płytki, na balkonie balustrada na wprost element o ostrych krawędziach”.

Numer 6. Victoria Dom

 • Ocena 4,3 na 5 za 1564 opinii z odbiorów.
 • Historia spółki sięga 2001 roku, kiedy to firma została zarejestrowana, jako JKJ Development Spółka Jawna. Jej pierwszą inwestycją wielorodzinną w Warszawie był projekt przy ulicy Lewandów. W 2008 roku deweloper zmienił nazwę na istniejącą po dzisiaj – Victoria Dom. Rok później uruchomiono produkcję prefabrykatów murów z cegły ceramicznej. 
 • Liczba usterek znaleziona podczas odbiorów technicznych, ocena 4,5/5, powaga usterek 4,0/5, obsługa klienta 4,7/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera z Pewnego Lokalu podczas odbioru: „Odbiór mieszkania w inwestycji o nazwie Moja Ochota zrobiliśmy w 2019 roku. Sprawdziliśmy również przynależności. Inżynier, który wykonał odbiór inwestycji, wskazał sporą ilość nieprawidłowości, które mają bardzo poważny charakter i wymagają dużego nakładu pracy, by je zlikwidować."

Numer 7. Echo Investment

 • Ocena 4,0 na 5 za 1298 opinii z odbiorów.
 • Spółka notowana na giełdzie papierów wartościowych. Poza budownictwem oddaje także centra handlowe oraz hotele.
 • Liczba usterek znaleziona podczas odbiorów technicznych, ocena 4,0/5, powaga usterek 3,8/5, obsługa klienta 4,7/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera z Pewnego Lokalu podczas odbioru: „okno balkonowe trzy rysy na szybie w części centralnej, uszkodzenia na futrynie zewnętrznej okna balkonowego”.

Numer 8. Archicom

 • Ocena 4,1 na 5 ze 1084 opinii z odbiorów
 • Jest to firma, która działa na rynku nieruchomości od ponad 30 lat. Sprzedała setki mieszkań. Firma działa głównie na wrocławskim rynku.
 • Znaleziona liczba usterek podczas odbiorów technicznych średnia to 4,1/5, powaga usterek 3,9/5, obsługa klienta 4,8/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera z odbioru technicznego: „porysowany parapet w kuchni, do sprawdzenia opis w skrzynce elektrycznej, do sprawdzenia odstająca blacha na opierzeniu balkonu”.

Numer 9. Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości)

 • Ocena 4,1 na 5 z 1057 opinii z odbiorów
 • Firma działa od 1968 roku. Największe inwestycje wielomieszkaniowe realizowane są w największych miastach w Polsce takich jak Warszawa, Gdańsk.
 • Liczba usterek znaleziona podczas odbiorów technicznych, średnia to 4,2/5, powaga usterek to 3,9/5, obsługa klienta 4,4/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera: „niedociągnięcia w tynkach w dwóch pokojach od lewej strony nad oknami, kontakt za blisko ujścia wody, w kuchni pojedyncze rysy włosowate poniżej 3 mm”.

Numer 10. Euro Styl

 • Ocena 4,0 na 5 z 992 opinii z odbiorów
 • Euro Styl S.A. to trójmiejski deweloper działający od 2007 r. w Gdańsku, Gdyni i Rumi. Spółka jest jednym z liderów na trójmiejskim rynku mieszkaniowym. W czerwcu 2017 roku Euro Styl wszedł w skład Grupy Kapitałowej Dom Development S.A. – największego dewelopera mieszkaniowego w Polsce.
 • Liczba usterek znaleziona podczas odbiorów technicznych, średnia to 4,0/5, powaga usterek to 3,9/5, obsługa klienta 4,5/5.
 • Przykładowa opinia inżyniera: "Mieszkanie odebrane od dewelopera Euro Styl. W momencie, w którym dokonywaliśmy przeglądu, mieszkanie było w stanie surowym. Przy odbiorze mieszkania kamera termowizyjna wykryła znaczącą liczbę zawilgoceń. "

Wieżowce, symbolizujące deweloperów.Na specjalnej stronie Pewnego Lokalu możemy znaleźć opinie dotyczące deweloperów.

Żeby dowiedzieć się więcej o deweloperach, kliknij TUTAJ.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film, który pokaże Ci, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zobacz, co powinieneś wiedzieć o protokole odbioru.

Ekspert wyjaśnia wszystkie Twoje wątpliwości.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 6623 opinii.

Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem?

Analiza dokumentacji prawnej z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Wysoka specjalizacja

Wysoka specjalizacja

Nasi prawnicy są wyspecjalizowani konkretnie w prawie nieruchomości.

Realizacja w 48h

Realizacja w 48h

Sporządzenie raportu zajmie nam najczęściej 2 dni robocze.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane raporty z analiz umów rezerwacyjnych i deweloperskich.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku pierwotnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik: jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Czym jest odbiór techniczny mieszkania i dlaczego warto go zlecić specjaliście?

Dowiedz się, jak zaoszczędzić czas i nerwy na odbiorze technicznym.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka