Odbiór mieszkania na co uważać?

Na co uważać podczas odbioru mieszkania? Co sprawdzać? Zapraszamy do przeczytania artykuły na temat odbioru technicznego lokalu.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści:

1. Odbiór mieszkań – na czym polega?
2. Odbiór mieszkania – pomoc inżyniera
3. Odbiór mieszkania na co zwrócić uwagę?

Odbiory mieszkań są niezwykle istotne. Pewny Lokal to firma, która nieustannie stara się przekonywać każdego, kto zainwestował w mieszkanie deweloperskie, że warto się do tego odbioru przyłożyć, bo można oszczędzić naprawdę duże pieniądze, a jeśli chodzi o wykończenie wnętrz – każda oszczędność jest na wagę złota.

1. Odbiór mieszkań – na czym polega?

Nasza firma pomaga w odbiorach każdemu, kto się na tym nie zna. Zlecając nam tę usługę zyskuje się pewność, że doświadczony fachowiec oceni pracę ekipy budowlanej pracującej dla dewelopera. Sprawdzi jakość wykończenia stanu deweloperskiego. Może używać kamery termowizyjnej, by skontrolować wilgoć, ewentualne mostki cieplne, etc. Oceni zgodność tego, co zastał z normami budowlanymi i z prawem budowlanym, a także z projektem i zapewnieniami związanymi z umową przedwstępną. To właśnie w umowie przedwstępnej deweloper deklaruje stan, jaki zastajemy w dniu odbioru. Warto o tym pamiętać, bo to powinien być punkt wyjścia dla każdego, kto rzetelnie podchodzi do tematu odbioru mieszkania.

2. Odbiór mieszkania – pomoc inżyniera

Warto zorganizować odbiór z fachowcem, który dopilnuje, by wszystkie formalności w dniu odbioru zostały potraktowane poważnie. Inżynier Pewnego Lokalu nie ma problemu, by w sposób klarowny przedstawić stronie dewelopera wszystkie zarzuty. Co więcej, ma świadomość, że najczęściej wszystkie zarzuty druga strona będzie chciała pominąć, zatuszować, by szybko i bez problemu zakończyć temat. Doświadczenie inżynierów, którzy pracują w branży związanej z odbiorami jest bezcenne, ponieważ znają triki deweloperów i potrafią je w prosty sposób namierzyć.

3. Odbiór mieszkania na co zwrócić uwagę?

Decydując się na odbiór mieszkania należy pamiętać, że w interesie inwestora jest rzetelny odbiór całości. Każda nieprawidłowość, która zostanie dostrzeżona przez inwestora, bądź osobę, która mu doradza, powinna być wpisana w protokół odbioru. Dzięki temu deweloper będzie musiał się do wszystkich nieprawidłowości odnieść i wielce prawdopodobne jest to, że będzie miał obowiązek naprawić je na własny koszt.

To niezwykle pocieszające, gdy w grę wchodzi np. wymiana szyby w oknie, zmiany na etapie instalacji, która nie została poprowadzona zgodnie z projektem – to wszystko generowałoby spore koszty, które musiałby pokryć właściciel. Nasz klient najprawdopodobniej otrzyma po prostu mieszkanie bez wad.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w odbiorze mieszkania zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (797 014 014) lub wysyłając wiadomość mailową na adres kontakt@pewnylokal.pl

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka