Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania na co uważać?

Na co uważać podczas odbioru mieszkania? Co sprawdzać? Zapraszamy do przeczytania artykuły na temat odbioru technicznego lokalu.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Odbiory mieszkań są niezwykle istotne. Pewny Lokal to firma, która nieustannie stara się przekonywać każdego, kto zainwestował w mieszkanie deweloperskie, że warto się do tego odbioru przyłożyć, bo można oszczędzić naprawdę duże pieniądze, a jeśli chodzi o wykończenie wnętrz – każda oszczędność jest na wagę złota.

Odbiór mieszkań – na czym polega?

Nasza firma pomaga w odbiorach każdemu, kto się na tym nie zna. Zlecając nam tę usługę zyskuje się pewność, że doświadczony fachowiec oceni pracę ekipy budowlanej pracującej dla dewelopera. Sprawdzi jakość wykończenia stanu deweloperskiego. Może używać kamery termowizyjnej, by skontrolować wilgoć, ewentualne mostki cieplne, etc. Oceni zgodność tego, co zastał z normami budowlanymi i z prawem budowlanym, a także z projektem i zapewnieniami związanymi z umową przedwstępną. To właśnie w umowie przedwstępnej deweloper deklaruje stan, jaki zastajemy w dniu odbioru. Warto o tym pamiętać, bo to powinien być punkt wyjścia dla każdego, kto rzetelnie podchodzi do tematu odbioru mieszkania.

Odbiór mieszkania – pomoc inżyniera

Warto zorganizować odbiór z fachowcem, który dopilnuje, by wszystkie formalności w dniu odbioru zostały potraktowane poważnie. Inżynier Pewnego Lokalu nie ma problemu, by w sposób klarowny przedstawić stronie dewelopera wszystkie zarzuty. Co więcej, ma świadomość, że najczęściej wszystkie zarzuty druga strona będzie chciała pominąć, zatuszować, by szybko i bez problemu zakończyć temat. Doświadczenie inżynierów, którzy pracują w branży związanej z odbiorami jest bezcenne, ponieważ znają triki deweloperów i potrafią je w prosty sposób namierzyć.

Odbiór mieszkania na co zwrócić uwagę?

Decydując się na odbiór mieszkania należy pamiętać, że w interesie inwestora jest rzetelny odbiór całości. Każda nieprawidłowość, która zostanie dostrzeżona przez inwestora, bądź osobę, która mu doradza, powinna być wpisana w protokół odbioru. Dzięki temu deweloper będzie musiał się do wszystkich nieprawidłowości odnieść i wielce prawdopodobne jest to, że będzie miał obowiązek naprawić je na własny koszt.

To niezwykle pocieszające, gdy w grę wchodzi np. wymiana szyby w oknie, zmiany na etapie instalacji, która nie została poprowadzona zgodnie z projektem – to wszystko generowałoby spore koszty, które musiałby pokryć właściciel. Nasz klient najprawdopodobniej otrzyma po prostu mieszkanie bez wad.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w odbiorze mieszkania zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (797 014 014) lub wysyłając wiadomość mailową na adres kontakt@pewnylokal.pl

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 5 opinii.

Zobacz, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania

Obejrzyj krótki film instruktażowy o odbiorze mieszkania z inżynierem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka